Jovica Paunoski

Boki 13 flet për “Lui Vitonin” me një milion euro: As nuk e ka prekur…

Bojan Jovanovski sot është përgjigjur për çantën e famshme "Lui Viton" e cila shihet në një prej videove të skandalit "Reket". Boki 13 në...

Boki: Kiçeec ka regjistruar gjithçka, ofroj t’i jap kodet që ky rast të mos përfundojë në mjegull

Bojan Jovanovski para gjyqit ku po flet si i dyshuar për lëndën "Reket", i ofroi kodet me të cilat, siç tha, do të kuptohet...

“Zgjedhje menjëherë pas krizës”, Bogojeski: Datë më optimale 21 ose 28 qershor

https://youtu.be/ECjjINYfcIw Të vazhdojnë të rrjedhin afatet për zgjedhjet menjëherë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme, kërkojnë nga Koncepti maqedonas. Në emisionin 10 Minuta në TV21,...

Zgjedhjet mes çekanit dhe kudhrës, LSDM është për zgjedhje të shpejta, VMRO kundër, ASH do të pres temperaturat e larta

https://youtu.be/9m21YBavvp8 Partitë tashmë kanë qëndrime të qarta për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. LSDM është për zgjedhje të shpejta, VMRO-DPMNE tani për tani është kundër, ndërsa...

Turbullira gjatë përfundimit të “Reket-it”, për palën mbrojtëse eksperti është i dyshimtë, Katica e padit Bokin 13

https://youtu.be/N_9QSTqKeZs Peripeci para epilogut. Kështu në mënyrë dramatike mund të përshkruhet faza në të cilën gjendet rasti “Reket”. Edhe pse lënda është kah fundi, megjithatë...

Macet mund të infektohen me koronavirus! Njeriu mund të infektojë kafshët shtëpiake, por jo edhe anasjelltas!

https://www.youtube.com/watch?v=ryDEmD5SLRg Pas paraqitjes së koronavirusit, në Fakultetin për mjekësi veterinare filloi testimi i kafshëve. Janë konfirmuar disa raste të një lloj koronavirusi te bagëtia. “Bëmë disa...

Zjarri shkrumboi lokalin te “Mavrovasja”, shkaqet ende nuk dihen, nis hetimi

https://youtu.be/VW3rYuBKEJY Mbetje të djegura dhe kaos, la zjarri i cili dje shpërtheu dhe kaploi kafenenë “Fontana” para Qendrës Tregtare “Mavrovasja” Që nga herët në mëngjes, ekipet...

SKANDALOZE: 11 vjeçarja përdhunohet 1 vit nga kushëriri 19 vjeç! Nëna e viktimës rrëfen tmerrin?! (Pjesa I)

https://www.youtube.com/watch?v=jPo0fF8jRN4 Ka tre javë që ka mbushur 11 vjet. Por, ditëlindjen nuk e gëzoi.  E kaloi atë duke qarë, në gjendje traume. Traumën, siç thotë e...

Përleshje me armë zjarri në Matkë (Video)

Në orën 14.54 në Shkup - Kanioni i Matkës, M. S. me disa persona të tjerë sulmuan fizikisht A.S. dhe A. S. ata gjithashtu...

Detaje rreth vrasjes së djeshme në Haraçinë

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike në Shkup miratoi urdhër për kryerjen e hetimeve ndaj një personi të dyshuar për veprat penale “vrasje” dhe...

Ali Ahmeti për TV21: Më ka ftuar Specialja, do të shkoj!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë. Këtë informacion e ka konfirmuar vetë Ahmeti për...

Mbi 420.000 njerëz do të mbeten pa punë në Itali

Italia, ku aktiviteti prodhues është zvogëluar për 34 për qind si rezultat i virusit Kovid-19, po përballet me një krizë të madhe, me ç’rast...