ZGJEDHJET

Category:

Magazina

Hatixhe Muratova do të inçizojë këngën e parë “Buzë lumit Bregallnica”

Kinematografi Samir Luma në profilin e tij në Tëitter informoi se ylli në filmin “Toka e mjaltit” Hatixhe Muratova do të inçizojë...

Indi, shtyhet rihapja e Taxh Mahalit, shkak rritja e rasteve

Taxh Mahali në Indi, që ishte paraparë që sot t’i mirëpres vizitorët, do të qëndrojë mbyllur deri në një vendim tjetër, për...

Hulumtim: Disa të shëruarve nga COVID-19 mund të mos u kthehet shqisa e nuhatjes dhe e shijes

Një nga dhjetë pacientët kurrë nuk do ta kthejë shqisën e nuhatjes dhe të shijes pasi të shërohen nga koronavirusi, tregojnë rezultatet...

Mot me diell dhe me vranësira mesatare, pasdite shi, bubullima dhe erë

Moti paradite do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite mot i ndryshueshëm dhe i paqëndrueshëm  në...

Prej të hënën fillon edicioni i 41 i festivalit “Vera e Shkupit”në përputhje me protokollet për ngjarje publike

Drejtoria e Kulturës dhe Arteve e Shkupit (DKASH) për më 6 korrik e paralajmëroi hapjen e festivalit të 41-të të “Vera e...

Doli nga shtypi monografia “15 vite festë futbolli”

Doli nga shtypi monografia  “15 Vite Festë Futbolli” e autorit Shaban Sinani. Tashmë pesëmbëdhjetë vite në Tetovë, Durrës, Pejë, Ulqin dhe Tërnoc,...

Mot me diel dhe i ngrohtë, deri 37 gradë, UV indeksi 9

Moti do të jetë me diell  dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite sërish  do të ketë...

Deri në mes të javës së ardhshme mot të keq lokal me shi, bubullima dhe erë

Sinoptikanët paralajmërojnë mot me vranësira të paqëndrueshme me shi të rrëmbyeshëm afatshkurtër dhe bubullima të rralla deri në fund të ditës.

Pandemia dëmton industrinë e muzikës, Dua Lipa me artistë të tjerë kërkojnë mbështetje

Liam Gallagher, Dua Lipa dhe Sir Paul McCartney janë në mesin e 1.500 artistëve që kanë nënshkruar një letër të hapur duke...

Hulumtim: Njerëzit të cilët janë negativë në testin për koronavirus ende mund të kenë ndonjë imunitet

Njerëzit të cilët janë negativë në testin për koronavirus ende mund kenë ndonjë imunitet, tregon hulumtimi më i ri i bërë në...

Mot me diell dhe shumë i ngrohë, pasdite jostabil

Moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite do të ketë mot jostabil...

Prej nesër pasdite shi, erë dhe bubullima, në disa vende stuhi

Nën ndikimin e masës jostabile të ajrit, prej nesër pasdite parashikohet mot i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm lokal, bubullima dhe erë...