Category:

Magazina

“Grabitësit e bankës”, në Teatrin e Kumanovës

“Komedia për grabitje” e shkruar nga bashkëautorët Henry Shields, Jonathan Sayer dhe Henry Lewis, vjen në skenën e Teatrit të Kumanovës, si...

U hap festivali “Teatri Shqiptar në Maqedoni”

Në hapësirë të hapur, për shkak të pandemisë me Kovid-19, në oborrin e shkollës fillore komunale “Sait Najdeni” në Dibër, mbrëmë filloi...

Mot me diell deri 31 gradë

Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryej erë mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore...

Në 21 pyetjet e Pastel – “Viktima” e radhës Shkumbin Ismaili

“Viktima” e radhës e pyetjeve provokative të emisionit Pastel është këngëtari nga Tetova Shkumbin Ismaili. Sa orë gjum bën...

10 fakte interesante për kosin!

Kosi është një nga produktet që e blejmë më shpesh në familjet tona Ai gjendet gjithmonë në frigorifer. Por më poshtë ju...

Si duhet lënë duhanin, menjëherë apo gradualisht?

Shkencëtarët prej kohësh po kërkojnë përgjigjet për mënyrën më të mirë për të ndihmuar njerëzit të lënë duhanin. Shpesh, ka dy mundësi:...

“Zgjimi i Pranverës” në natën e katërt të FNT SkupiFestival Shkup

Në natën e katërt të edicionit i 14-të me radhë të FNT Skupifestival Shkup, mbrëmë në hapësirat e Kurshumli Han-it në Çarshinë...

21 pyetjet e Pastel – “Viktima” e parë Valon Suma

"Viktima" e parë e pyetjeve provokative të emisionit Pastel është këngetari nga Shkupi Valon Suma. Kur zgjohet Valoni...

“Toka e mjaltit” prej sot në kinematë franceze

Filmi dokumentar “Toka e mjaltit” e Lubomir Kostov dhe Tamara Kotevska prej sot shfaqet në kinematë franceze, lajmëroi korrespondenti i MIA-s.

Nuk ka më ndërmend të fshihet, Shpat Kasapi i shpreh hapur dashurinë partneres së tij

Pas ndarjes nga këngëtarja dhe modelja e njohur Afërdita Dreshaj, Shpat Kasapi po përflitet për një lidhje të re.

Bacën Adem përherë do ta kujtojmë – Lavdi jetës dhe veprës së tij

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së aktorit Adem Mikullovci. Thaçi ka përkujtuar kontributin e Mikullovcit...

Me barkun e rrumbullakosur, publikohet fotoja ndryshe e Genta Ismajlit

Prej disa kohësh këngëtarja, Genta Ismajli, është duke jetuar momentet më të bukura krah partnerit të saj turk, Hussein Usta, i cili...