Category:

Evropë

Itali, vatra më e madhe e Covid-19 është qendra për migrantë në Trevizo

Vatra më e madhe e infektimit me Covid-19 në Itali në këtë moment është në qytetin Trevizo, në qendrën e vendosjes së...

Gjermani, rritje alarmante e personave të rinj të infektuar me Covid-19

Në Gjermani në 24 orët e fundit janë regjistruar 955 të infektuar të rinj me Kovid-19, që është rritja më e madhe...

Xhonson emëroi anëtarë të rinj në Shtëpinë e lordëve

Kryeministri britanik Boris Xhonson dje ka emëruar 36 anëtarë të rinj në Shtëpinë e lordëve, duke përfshirë edhe vëllaun e tij, disa...

Italia do ta heqë ndihmën për Tunizinë për shkak të numrit të madh të migrantëve

Shefi i diplomacisë italiane Luixhi di Majo ka vendosur ta heqë ndihmën për Tunizinë në vlerë prej 6,5 milionë euro, e cila...

Palmer: SHBA-ja dhe BE-ja janë duke punuar në atë që Ballkani Perëndimor të bëhet pjesë e BE-së

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po bashkëpunojnë ngushtë dhe po punojnë për hyrjen e rajonit në BE, por edhe...

Hakerët kinezë i sulmojnë rrjetet kompjuterike të Vatikanit

Hakerët kinezë në disa muajt e fundit, kanë nisur një seri sulmesh në internet në rrjetet kompjuterike të Vatikanit, raportoi gazeta “Njujork...

Gjykata evropiane po e shqyrton politikën për kthimin e emigrantëve

Më pak se 40 për qind e emigrantëve me status të pazgjidhur, të cilëve u është urdhëruar ta braktisin BE-në, po shkojnë...

Maltë, në një grup prej 94 emigrantëve, 65 janë pozitivë me Covid-19

Një një grup prej 94 emigrantëve të shpëtuar në det dhe të cilët  janë sjellë në Maltë, 65 janë pozitivë me Kovid-19,...

Evropianët nga fillimi i pandemisë shpenzojnë më pak dhe kursejnë më shumë

Konsumi real i familjeve  për kokë banori në tremujorin e parë të vitit 2020 në vendet e eurozonës ka rënë për tre...

Xhonson: Nëse nevojitet do të vendosim karantinë edhe për vendet e tjera

 Kryeministri britanik, Boris Xhonson sot deklaroi se vendi do të vendos karantinë edhe për vendet e tjera nëse vazhdon të rritet numri...

Këshilli i BE-së emëroi 22 prokurorë të Zyres së kryeprokurorit publik evropian

Këshilli i BE-së emëroi 22 prokurorë të Zyres së kryeprokurorit publik evropian (EPPO), të cilët së bashku me shefen e Zyres janë...

Mas: Mos llogarisni në marrëdhënie më të mira me SHBA-në, nëse Trampi i humb zgjedhjet

Marrëdhëniet midis Berlinit dhe Uashingtonit nuk do të përmirësohen automatikisht nëse Donald Trampi humb në zgjedhjet e ardhshme presidenciale, deklaroi shefi  diplomacisë...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com