Category:

Botë

Kërcënime për bomba në qendra tregtare dhe shkolla në Sankt Petersburg

Disa qendra tregtare dhe shkolla në qytetin rus Sankt Petersburg morën kërcënime me bomba, deklaroi një burim anonim policor.

Tetovë një mjek rezulton pozitiv me Covid-19

TV 21 mëson se nga 5 të infektuarit në Tetovë, një prej tyre është një mjek në Spitalin Klinik të Tetovës. Në...

Thaçi uron Qeverinë Hoti

Në kuvendin e Kosovës sot është votuar Qeveria Hoti. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me këtë rast i ka përgëzuar deputetët e...

Kërcënime për bomba në qendra tregtare dhe shkolla në Sankt Petersburg

Disa qendra tregtare dhe shkolla në qytetin rus Sankt Petersburg morën kërcënime me bomba, deklaroi një burim anonim policor.

Incizime sekrete të OBSH-së zbulojnë se Kina ka fshehur informata për Covid-19

Incizime nga mbledhja onlajn e OBSH-së, treguan se kjo organizatë shumë vështirë i ka marrë informatat e nevojshme nga Kina në fillim...

Xhorxh Bush bën thirrje që të dëgjohen kërkesat e protestuesve në SHBA

Ish presidenti i SHBA-së, Xhorxh Bush i riu ka thënë se vrasja e Flojdit pasqyron “dështimin tronditës” të luftës së vendit kundër...

Shembet një urë hekurudhore në Rusi (VIDEO)

Përmbytjet nga lumi Kola dhe shkrirja e akullit tërësisht i dëmtuan muret mbrojtëse të urës hekurudhore në Murmansk, Rusi, e cila pastaj...

Në aksidentin në Nepal, 12 të vdekur dhe 21 të lënduar

Një furgon i mbushur me njerëz u përplas në kamion të parkuar në autostradë në jug të Nepalit, me çka vdiqën 12...

Rritje të çmimit të naftës të bursave botërore, për të pestën javë me radhë

Çmimet e naftës të bursave botërore javën e kaluar sërish janë rritur, për të pestën herë me radhë, sepse pritet ulje e...

Stuhia e parë tropikale këtë vit në Salvador mori jetën e shtatë personave

Moti i ligë i parë tropikal i sivjetëm, që e mori emrin Amanda, dje ka vërshuar disa pjesë të Amerikën qendrore, ndërsa...

Në Londër u arrestuan 11 persona në protestën ndaj vrasjes së afrikano-amerikanit Flojd në Mineapolis

Protesta në Londër dhe disa qytete të tjera britanike u zhvilluan mbrëmë në mbështetje të demonstratave në SHBA që shpërtheu pas vdekjes...

SHBA, Arrestohet për vrasje polici që i mori jetën George Floyd

Në Minneapolis është arrestuar polici Derek Chauvin lidhur me vdekjen e George Floyd, katër ditë pasi u shfaq në video duke i...

Netanjahu: Izraelit do t’i bashkëngjesim një të tretën e Bregut Perëndimor

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu ka thënë se Izraeli do të aneksojë 30 për qind të Bregut Perëndimor të okupuar. Në intervistën për...

Policia në Mineapolis arreston gazetarin gjatë transmetimit ‘live’

Tri netë me radhë, në rrugët e qyteteve amerikane u mbajtën protesta të dhunshme për shkak të vrasjes së afrikanoamerikanit Xhorxh Flojd...

Për shkak të krizës me Covid-19, rreth 500.000 italianë do ta humbin vendin e punës

Për shkak krizës me koronavirusin e ri, në Itali rreth 500.000 njerëz do ta humbin punën, ndërsa shkalla e punësimit në këtë...