Sport

Presidenti i FFM-së, Muamed Sejdini takoi të parin e FIFA-s, Xhani Infantino

Presidenti i Federatës së futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini zhvilloi takim me numrin një të FIFA-s, Xhani Infantino në selinë e Asosiacionit Botëror të futbollit në Cyrih. Presidenti i FIFA-s, z. Xhani Infantino edhe një herë dëshmoi mbështetjen të cilën...

Messi apo Van Dijk? Sonte jepet çmimi i “Topit të Artë”

Sonte në mbrëmje duke filluar nga ora 20:05 do të nis ceremonia e dhënies së trofeut prestigjioz “Topi i Artë” për vitin 2019. Sot do të përcaktohet se kush do të jetë pasuesi i Luka Modric, i cili çuditërisht nuk...

F.C. Shkupi me vendim, paratë nga shitja e biletave nesër shkojnë donacion në Durrës

Ekipi i F.C. Shkupit nesër në stadiumin e Çairit do të zhvillojë ndeshjen e xhiros së 16-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut kundër Akademia Pandevit, ndërsa për këtë takim kryesia e klubit kanë marrë...

Ndodhitë në Shqipëri, “Shvercerat” anulojnë festën me fishekzjare

Tifo-grupi “Shvercerat” kanë anuluar festimin e planifikuar për sonte, duke u solidarizuar me të prekurit nga tërmetet në Shqipëri. “Të nderuar qytetarë të Shkupit dhe ju Shvercera. Sonte në ora 00:30 anulohet festimi me fishekzjarret që kishim planifikuar në Çair...

Java e 16-të e LPFM-së: Derbi shqiptarë në Strugë, F.C. Shkupi e pret A.Pandevin në Çair

Java e 16-të e Ligës së Parë të futbollit vendorë do të zhvillohet këtë të mërkurë. Derbi ndeshja e kësaj jave do të luhet në Kratovë, ku Sileksi e pret Vardarin, kurse për drejtësinë në Kratovë do të kujdeset...

Gara për “Topin e Artë”, Klopp vlerëson se ky është lojtari më i mirë në botë

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka vlerësuar Lionel Messin si lojtarin më të mirë të këtij shekulli, por ka theksuar se Virgil van Dijk e meriton të fitojë “Topin e Artë 2019”. Qendërmbrojtësi holandez i të kuqve është favorit për...

Bajrami uron “Shvercerat”: Festa do të jetë edhe më e madhe pas rezultateve pozitive

Përkrahë obligimeve që ka skuadra për tu përgatitur për ndeshjen e fundjavës në kampionat që na pret transferta kundër rivalit FK Vardarit, për familjen bardheblu është edhe një ditë e veçant. Përkrahësit më të mëdhenj e klubit të F.C. Shkupit...

Trajneri i Werderit pritet të marrë një vendim për Milot Rashicën

Sipas mediumit gjerman Weserreport, trajneri Florian Kohfeldt i Werderit pritet ta emërojë me shumë mundësi Milot Rashicën si lojtari që do ti gjuajë penalltitë në skuadër, pasi Davy Klassen nuk është treguar i suksesshëm. Ylli nga Vushtrria deri tani nuk e...

Karrierës së Ronaldos te Juventusi po i vjen fundi

Si duket së shpejti do të përfundojë aventura e Cristiano Ronaldos te Juventus, kjo sipas raportimeve të “Eldesmarque”. Ylli portugez po  mendon ta vazhdojë karrierën te PSG. Ky klub kohëve të fundit ka pasur kontaktet e para me Jorge Mendes,...

Jose Mourinho është trajner i ri i Tottenham

Jose Mourinho është trajner i ri i Tottenham në një kontratë që është e vlefshme deri në përfundim të sezonit 2023. Trajneri i Tottenham-it Mauricio Pochettino u shkarkua mbrëmjen e djeshme. Në një prononcim të shkurtër, Mourinho tha se ishte i...
- Reklama -

Latest News

Vlerësimi i aktakuzës për ngjarjet e 27 prillit u anulua për më 23 dhjetor

Mbrojtja nga lënda për ngjarjet e 27 prillit në vend që t’i shpjegojë ankesat në seancën për vlerësim të...
- Reklama -

Sekretari polak: Maqedonia meriton datë, Zhernovski: Non-paper-i francez nuk guxon të bllokojë procesin

https://youtu.be/74rwIOdx_5E Sekretari shtetëror i Ministrisë së Jashtme të Polonisë u shpreh se janë të zhgënjyer për mos dhënien e datës për Maqedoninë e Veriut, dhe...

Maksim Acevski zgjidhet kryerevizor!

Në seancën e sotme të Komisionit për zgjedhje dhe emërime në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut unanimisht Maksim Acevski u zgjodh kryerevizor, raporton TV21.

Kamçev i thotë Bokit: Nuk të kam detyruar ta dërgosh Katicën në operim për humbje peshe

Duke ju përgjigjur Boki 13, Orce Kamçev tha se në asnjë moment nuk e ka detyruar që të dëgjohet dhe të përmend politikan po...

Shekerinska: Javën e ardhshme fillon procedura për ambasador në NATO

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, pret që procedura për emërimin e ambasadorit të Maqedonisë së Veriut, në Misionin e NATO-s në Bruksel,...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com