Sport

UEFA: Finalja e Ligës së Kampionëve më 27 qershor në Stamboll

Finalet do të luhen në fund të qershorit Pas vendimit sa i përket kampionatit evropian i cili është shtyrë për vitin e ardhshëm, UEFA ka marrë vendim edhe për Lgiën e Kampionëve dhe Europa League. Për momentin të dy këto...

Ja kur do të zhvillohet ndeshja Maqedoni e Veriut – Kosova

Ndeshja do të luhet në fund të muajit qershor UEFA gjatë ditës së sotme ka vendosur që të shtyjë kampionatin evropian “Euro 2020”, për vitin e ardhshëm. Ndërkohë që UEFA ka marrë vendim edhe për ndeshjet e play-offit të Ligës së...

Zyrtare: Shtyhet ndeshja Maqedoni – Kosovë, kampionati europian do të luhet në 2021

Për momentin po mbahet mbledhje e anëtarëve të UEFA-së përmes video-konferencës me gjithë kryetarët e federatave nacionale. Pika e parë u zgjodh në mënyrë të shpejtë, dueli mes Maqedonisë dhe Kosovës, si dhe ndeshjet e tjera të ngelura për plasman...

Zyrtare: Shtyhet kampionati evropian Euro 2020

Euro 2020 shtyhet për një vit. Në mbledhjen e mbajtur sot nga UEFA, është vendosur që kampionati evropian i cili ishte planifikuar të zhvillohej këtë vit, të shtyhet për vitin e ardhshëm. Ndërkohë që kampionatet evropiane të cilat janë ndërprerë do...

E konfirmon FFK, Valdrin Mustafa del pozitiv me koronavirus

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se futbollisti i Kombëtares U21 të Kosovës, Valdrin Mustafa ka rezultuar pozitiv me koronavirus Covid-19. Gjendja e tij është e mirë, por është në karantinë me gjithë familjen e tij në Sarbruken të...

UEFA sot me mbledhje urgjente – shkak pandemia

UEFA sot do të zhvillojë takime urgjente me përfaqësuesit e klubeve evropiane dhe ligave dhe federatave kombëtare me qëllim marrjen e vendimeve në orarin e futbollit evropian të futbollit, në përgjigje të pandemisë koronavirus. Pandemia tashmë ka nxitur shtyrjen masive...

Visar Musliu me porosi: Rri në shtëpi, shëndeti është përgjegjësi e përbashkët

Futbollisti shqiptar i Reprezentacionit të Maqedonisë, Visar Musliu, futbollist i Moll Vidi-t, i është bashkëngjitur kampanjës tashmë me përmasa globale, kundër korona virusit  “Stay Home”. Musliu në dy gjuhë, shqip dhe maqedonisht ka porositur të gjithë qytetarët e vendit që...

F.C. Shkupi në pushim të detyruar

Skuadra e FC Shkupit pasi që vendosi të pezullojë procesin e stërvitjeve të kategorive të reja, nga sot ka pezulluar punën edhe ekipi i parë deri në fund të masave të krizës të rekomanduara nga Qeveria e RMV-s, kundër...

Bundesliga, ndeshjet pezullohen deri në prill

Shkak, përhapja e koronavirusit Federata e Futbollit të Gjermanisë ka vendosur që deri më 2 Prill të mos zhvillohet asnjë ndeshje si në ligën e parë dhe të dytën. Vendimi ka ardhur shkaku i përhapjes së shpejtë të Covid-19. Në Gjermani,...

Pogba dëshiron ta braktisë klubin Mançester Junajted

Mesfushori i Mançester Junajted, Pol Pogba mund të shkojë në Juventus. Sipas “Calciomercato.com” Pogba megjithatë dëshiron  ta braktisë klubin Mançester junajted, ndërsa kthimi në klubin e Torinos është prioritet i tij. Si klube të ardhshme potenciale të Pogbas veçohen edhe...
- Reklama -

Latest News

Maqedonia e Veriut e dyta në rajon për nga numri i testeve të bëra për COVID-19

Në një postim të ndarë në rrjetin e tij social Facebook, Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka shkruar se...
- Reklama -

Jeta në karantinë me një dhunues

Kur njerëzit nga gati e gjithë bota janë mbyllur në shtëpitë e tyre, ka paralajmërime se ata që jetojnë në një familje ku dhuna...

Konfirmohen 5 viktima nga COVID-19, 53 raste të reja, numri i të infektuarve shkon në 483

https://www.youtube.com/watch?v=T4hJsUPcPQg Janë regjistruar edhe 5 viktima nga virusi korona. Nga ana tjetër 53 raste të reja janë diagnostikuar me Covid 19 në 24 orët e fundit,...

Ora e shtuar policore, Kumanova e heshtur! Dimitrievski: Qeveria duhej t’i kishte informuar qytetarët më herët

https://www.youtube.com/watch?v=P268ABU2W9c Heshtje dhe qetësi në Kumanovë. Dyqane, objekte dhe institucione të mbyllura. Asnjë qytetar në rrugë. Kështu do të jetë në këtë qytet çdo fundjavë,...

Infektohet punonjësja në poliklinikën e Çairit, izolohen të gjithë që kanë pasur kontakt

https://www.youtube.com/watch?v=dJxOLwAdDuU Një e punësuar në Poliklinikën e Çairit është infektuar me virusin korona, informoi drejtori i Poliklinikës së Çairit, Besim Koka. Sipas tij janë identifikuar...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com