Category:

Sport

Komentoi gratë, tërhiqet shefi i Olimpiadës

Kreu i komitetit organizues të Lojërave Olimpike të Tokios dha dorëheqje, pasi u kritikua për deklarata “të papërshtatshme” për gratë. Mediat e huaja bëjnë...

Klopp dhe Liverpooli gati ‘fshesën’ e verës me gjashtë largime, Xherdan Shaqiri pjesë e listës

Jurgen Klopp tashmë është duke u përgatitur për një rregullim të madh të skuadrës së Liverpoolit për sezonin e ri, ndërsa gjashtë lojtarë pritet...

Barella pritet të bëhet kapiteni i ardhshëm i Interit

Nicolo Barella është vendosur të bëhet kapiteni i ardhshëm i Interit pas Samir Handanovicit, sipas raporteve në Itali. Reprezentuesi italian u bashkua me Nerazzurrët nga...

Thomas Muller pozitiv me Covid-19

Bayern Munich ka njoftuar se Thomas Muller ka rezultuar pozitiv për Covid-19. Përmes një postimi në Twitter klubi ka njoftuar se pas marrjes së...

Shaqiri në listën e lojtarëve që do të largohen nga Liverpooli

Xherdan Shaqiri dhe një mori lojtarësh të Liverpoolit mund të vendosen në shitje gjatë verës, raporton “The Sun”. Alex Oxlade-Chamberlain dhe Divock Origi janë...

U largua i mërzitur nga fusha, zbulohet shkalla e dëmtimit të Hysaj

Në fillim një karton i verdhë, më pas një zëvendësim në fundin e pjesës së parë. Elseid Hysaj u largua nga fusha gjatë sfidës...

Florent Hasani ndërron skuadrën

Aventurë e re në elitën e futbollit izraelit për mesfushorin e përfaqësueses së Kosovës Florent Hasani. 23-vjeçari është transferuar zyrtarisht te Hapoel Kfar Saba. ...

Manchester City nuk heq dorë nga Messi

Gjiganti i Premier Ligës do të shikojë të mposhtë Paris Saint-Germain, në garën për shërbimet e yllit argjentinas. Manchester City do të provojë përsëri...

Azar: Familja më jep mbështetje të plotë që t’i tejkaloj lëndimet

Mesfushori i Real Madridit, Eden Azar, i cili pas ardhjes nga Çellsi në Real shpesh po lëndohet, tha se familja është me të në...

Takim Sejdini – Çeferin: Zgjedhjet në FFM duhet të zbatohen në mënyrë të pavarur dhe pa ndërhyrje të politikës

Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM) ka mbështetje pakushtëzuar nga Asociacioni Evropian i Futbollit (UEFA) të organizojë Asamble të përgjithshme zgjedhore në mënyrë të...

Gjiganti gjerman e kërkon Igli Taren si drejtor sportiv

Drejtori sportiv i Lazios Igli Tare thuhet se është në shënjestër të klubit gjerman RB Leipzig në Bundesligën Gjermane. Drejtori i “Biancocelestëve”, sipas “Tuttomercatoëeb”,...

“I kishte këmbët e ftohta”, Klopp justifikon gafat e portierit Alison

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp mbrojti portierin e tij Alison Beker, i cili i kushtoi skuadrës së kuqe dy gola në supersfidën me Manchester...