MAQEDONIA E VERIUT STATISTIKA COVID -19

55,127
NUMRI I PËRGJITHSHËM I RASTEVE
Updated on 23/11/2020 22:29 22:29
1,546
NUMRI I VIKTIMAVE
Updated on 23/11/2020 22:29 22:29
20,687
RASTET AKTIVE
Updated on 23/11/2020 22:29 22:29

Zërat për interpelancë s’e shqetësojnë Ahmetin! Nuk beson se deputetë të BDI-së do ta bënin një gjë të tillë

https://youtu.be/XHqbeyLz50E Kreu i BDI-së Ali Ahmeti thotë se nuk ka asgjë për t’u...

Në kovid-qendrat në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 19 pacientë, gjithsej shërohen 470

Në 24 orët e fundit në kovid-qendrat në Shkup janë hospitalizuar 19 pacientë të rinj për shkak të komplikimeve nga koronavirusi. Gjithsej...

Spasovski u kthye në punë, pasdite mbledhje e Komitetit Drejtues për Planin Aksional në Gjendje Krize

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski i cili sot u kthye në punë pas shërimit nga infeksioni me Kovid-19 për sot...

Shuhet doajeni i muzikës popullore shqipe Ismet Peja

Doajeni i muzikës shqipe, Ismet Peja, ka ndërruar jetë sot në moshën 83-vjeçare. Lajmin për vdekjen e ikonës, siç...

Zaev: S’jemi larg marrëveshjes me Bullgarinë! Shpreson për takim të ri me Borisovin në dhjetor

https://youtu.be/1Mkn2owtqTQ Kryeministri Zoran Zaev me kënaqësi do të takojë dhe do të bisedonte me miq. Kjo deklaratë...

35 humbje jete dhe 387 të infektuar me virusin korona

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit nga 1176 testime të realizuara, 387 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

Opozita bojkoton Xhaferin! Propozimi për Kuvend online do të diskutohet të enjten

https://youtu.be/zfnLpBXVfuE Propozimi për plotësim të Rregullores për punë të Kuvendit, që parasheh deputetët të mund...

Nuk ndalin thirrjet në 194! Për një ditë mbi 120 intervenime, disa prej pacientëve gënjejnë

https://youtu.be/beo3n9nt7d0 Nuk ndalen thirrjet e qytetarëve në numrin 194 për të kërkuar ndihmën e shpejtë.

COVID19 Live Data

SHTETI
NUMRI I PËRGJITHSHËM I RASTEVE
NUMRI I VIKTIMAVE
PACIENTË TË SHËRUAR
RASTET AKTIVE
USA
12,736,463
263,479
7,519,584
4,953,400
India
9,177,641
134,251
8,603,463
439,927
Brazil
6,087,608
169,485
5,432,505
485,618
France
2,144,660
49,232
152,592
1,942,836
Russia
2,114,502
36,540
1,611,445
466,517
Spain
1,606,905
43,131
0
1,563,774
UK
1,527,495
55,230
0
1,472,265
Italy
1,431,795
50,453
584,493
796,849
Argentina
1,374,631
37,122
1,203,800
133,709
Colombia
1,254,979
35,479
1,158,897
60,603
Mexico
1,041,875
101,676
779,104
161,095
Peru
949,670
35,595
879,439
34,636
Germany
946,648
14,583
618,800
313,265
Poland
876,333
13,774
438,868
423,691
Iran
866,821
45,255
610,406
211,160
South Africa
769,759
20,968
711,195
37,596
Ukraine
635,689
11,075
291,060
333,554
Belgium
558,779
15,618
35,949
507,212
Chile
542,080
15,106
517,524
9,450
Iraq
537,457
11,996
467,654
57,807
Indonesia
502,110
16,002
422,386
63,722
Czechia
494,104
7,334
398,658
88,112
Netherlands
489,818
8,945
0
480,873
Turkey
453,535
12,511
377,891
63,133
Bangladesh
449,760
6,416
364,611
78,733
Romania
422,852
10,177
296,844
115,831
Philippines
420,614
8,173
386,604
25,837
Pakistan
376,929
7,696
330,885
38,348
Saudi Arabia
355,489
5,796
343,816
5,877
Canada
335,622
11,504
267,607
56,511
Israel
329,998
2,811
318,601
8,586
Morocco
327,528
5,396
275,158
46,974
Switzerland
300,352
4,124
206,700
89,528
Portugal
264,802
3,971
176,827
84,004
Austria
250,333
2,459
175,527
72,347
Nepal
222,288
1,337
202,067
18,884
Sweden
208,295
6,406
0
201,889
Jordan
188,410
2,302
120,014
66,094
Ecuador
185,944
13,225
164,009
8,710
Hungary
177,952
3,891
43,339
130,722
UAE
160,055
554
149,578
9,923
Panama
154,783
2,957
135,962
15,864
Bolivia
143,978
8,907
119,338
15,733
Kuwait
140,393
868
132,848
6,677
Dominican Republic
138,829
2,311
112,882
23,636
Qatar
137,415
236
134,486
2,693
Japan
132,358
1,981
112,269
18,108
Costa Rica
129,418
1,608
79,372
48,438
Armenia
126,709
1,976
95,099
29,634
Serbia
126,187
1,237
31,536
93,414
Kazakhstan
126,182
1,945
112,806
11,431
Belarus
125,482
1,104
104,698
19,680
Oman
122,356
1,386
113,577
7,393
Bulgaria
121,820
2,880
36,524
82,416
Guatemala
118,722
4,092
107,819
6,811
Lebanon
117,517
911
69,079
47,527
Egypt
113,381
6,560
101,981
4,840
Georgia
108,690
1,012
89,170
18,508
Ethiopia
106,203
1,651
65,839
38,713
Croatia
105,691
1,398
85,018
19,275
Honduras
104,915
2,859
46,475
55,581
Venezuela
99,835
871
94,355
4,609
Moldova
98,418
2,169
80,882
15,367
Slovakia
96,472
693
47,933
47,846
Azerbaijan
95,281
1,160
64,475
29,646
Greece
93,006
1,714
9,989
81,303
Tunisia
89,196
2,862
63,846
22,488
China
86,442
4,634
81,493
315
Bahrain
85,886
339
84,017
1,530
Bosnia
80,553
2,342
45,760
32,451
Myanmar
80,505
1,765
59,888
18,852
Libyan Arab Jamahiriya
78,473
1,102
49,592
27,779
Kenya
77,785
1,392
51,903
24,490
Paraguay
76,476
1,657
54,491
20,328
Algeria
75,867
2,294
49,421
24,152
Palestine
73,196
645
59,538
13,013
Uzbekistan
71,774
604
69,054
2,116
Denmark
71,654
789
56,032
14,833
Ireland
70,711
2,023
23,364
45,324
Kyrgyzstan
69,885
1,237
61,160
7,488
Nigeria
66,383
1,167
62,076
3,140
Slovenia
65,778
1,097
44,558
20,123
Singapore
58,165
28
58,071
66
Malaysia
56,659
337
42,480
13,842
Macedonia
55,127
1,546
32,894
20,687
Ghana
50,941
323
49,599
1,019
Lithuania
48,226
392
11,032
36,802
Afghanistan
44,988
1,695
35,976
7,317
El Salvador
37,562
1,081
34,297
2,184
Albania
33,556
716
16,230
16,610
Norway
32,942
311
20,956
11,675
Montenegro
31,618
444
20,031
11,143
Luxembourg
31,111
273
22,004
8,834
S. Korea
31,004
509
26,539
3,956
Australia
27,835
907
25,528
1,400
Cameroon
23,528
435
22,177
916
Finland
21,936
384
15,300
6,252
Côte d'Ivoire
21,148
131
20,819
198
Sri Lanka
20,508
90
14,497
5,921
Uganda
18,165
181
8,675
9,309
Zambia
17,454
357
16,701
396
Madagascar
17,341
251
16,657
433
Sudan
16,052
1,197
9,737
5,118
Senegal
15,897
330
15,516
51
Mozambique
15,109
126
13,229
1,754
Angola
14,634
337
7,351
6,946
Namibia
13,897
145
13,234
518
Latvia
13,236
162
1,635
11,439
French Polynesia
12,978
63
4,842
8,073
Guinea
12,841
75
11,853
913
Maldives
12,758
46
11,615
1,097
DRC
12,278
329
11,386
563
Tajikistan
11,932
86
11,312
534
French Guiana
11,042
70
9,995
977
Jamaica
10,343
239
5,518
4,586
Cabo Verde
10,276
104
9,730
442
Estonia
9,956
92
5,720
4,144
Botswana
9,594
31
7,296
2,267
Zimbabwe
9,308
273
8,288
747
Haiti
9,214
232
7,854
1,128
Gabon
9,150
59
8,999
92
Malta
9,004
113
6,831
2,060
Cyprus
8,643
44
2,055
6,544
Guadeloupe
8,225
144
2,242
5,839
Mauritania
8,167
169
7,609
389
Cuba
7,879
132
7,356
391
Réunion
7,689
35
6,660
994
Bahamas
7,413
163
5,652
1,598
Syrian Arab Republic
7,295
380
3,155
3,760
Trinidad and Tobago
6,475
115
5,622
738
Andorra
6,304
76
5,405
823
Swaziland
6,233
120
5,869
244
Malawi
6,009
185
5,443
381
Rwanda
5,726
47
5,197
482
Nicaragua
5,725
159
4,225
1,341
Hong Kong
5,702
108
5,267
327
Djibouti
5,668
61
5,555
52
Congo
5,632
93
3,887
1,652
Suriname
5,296
116
5,168
12
Iceland
5,289
26
5,065
198
Belize
5,183
116
2,842
2,225
Guyana
5,154
146
4,034
974
Equatorial Guinea
5,130
85
4,975
70
Mayotte
5,122
49
2,964
2,109
Central African Republic
4,911
63
1,924
2,924
Aruba
4,737
45
4,607
85
Martinique
4,732
37
98
4,597
Uruguay
4,699
71
3,679
949
Somalia
4,445
113
3,412
920
Mali
4,326
146
3,044
1,136
Thailand
3,920
60
3,766
94
Gambia
3,726
123
3,582
21
South Sudan
3,047
60
1,290
1,697
Benin
2,916
43
2,579
294
Togo
2,854
64
2,274
516
Burkina Faso
2,735
68
2,532
135
Guinea-Bissau
2,422
43
2,309
70
Sierra Leone
2,406
74
1,828
504
Yemen
2,107
609
1,459
39
Lesotho
2,086
44
1,276
766
New Zealand
2,030
25
1,953
52
Curaçao
1,773
3
1,031
739
Chad
1,648
101
1,476
71
Liberia
1,551
82
1,331
138
San Marino
1,428
44
1,149
235
Niger
1,381
70
1,166
145
Vietnam
1,312
35
1,151
126
Liechtenstein
1,156
12
952
192
Channel Islands
1,094
48
887
159
Sint Maarten
1,007
25
890
92
Sao Tome and Principe
981
17
926
38
Gibraltar
967
5
871
91
Turks and Caicos Islands
746
6
700
40
Diamond Princess
712
13
659
40
Saint Martin
690
12
598
80
Burundi
664
1
575
88
Mongolia
640
0
340
300
Taiwan
618
7
549
62
Papua New Guinea
612
7
588
17
Comoros
596
7
572
17
Monaco
583
3
518
62
Eritrea
558
0
473
85
Tanzania
509
21
183
305
Faroe Islands
500
0
497
3
Mauritius
494
10
433
51
Bhutan
382
0
360
22
Isle of Man
369
25
332
12
Cambodia
306
0
295
11
Cayman Islands
261
2
245
14
Barbados
259
7
241
11
Bermuda
227
9
200
18
Saint Lucia
223
2
106
115
Seychelles
166
0
159
7
Caribbean Netherlands
161
3
155
3
Brunei
149
3
145
1
Antigua and Barbuda
139
4
128
7
St. Barth
127
0
94
33
Saint Vincent and the Grenadines
84
0
78
6
Dominica
77
0
63
14
British Virgin Islands
71
1
70
0
Macao
46
0
46
0
Grenada
41
0
30
11
Lao People's Democratic Republic
39
0
24
15
Fiji
35
2
33
0
New Caledonia
32
0
32
0
Timor-Leste
30
0
30
0
Holy See (Vatican City State)
27
0
15
12
Saint Kitts and Nevis
20
0
19
1
Greenland
18
0
18
0
Solomon Islands
16
0
5
11
Saint Pierre Miquelon
16
0
12
4
Falkland Islands (Malvinas)
16
0
13
3
Montserrat
13
1
12
0
Western Sahara
10
1
8
1
MS Zaandam
9
2
0
7
Marshall Islands
4
0
1
3
Anguilla
4
0
3
1
Wallis and Futuna
2
0
1
1
Samoa
1
0
0
1
Vanuatu
1
0
0
1
Updated on 23/11/2020 22:29 22:29

COVID-19

35 humbje jete dhe 387 të infektuar me virusin korona

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit nga 1176 testime të realizuara, 387 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

24 viktima, 1.112 raste të reja me Covid-19 dhe 709 të shëruar!

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se nga 2.553 testime të realizuara, 1.112 persona janë diagonostifikuar me virusin korona gjatë 24 orëve...

Kosovë, 10 viktima dhe 707 raste të reja me Covid-19

Edhe sot shifra të larta të të prekurve me Covid-19, si dhe të vdekurve nga kjo sëmundje në Kosovë.

25 viktima dhe 1182 të infektuar me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 3109 testime të realizuara 1182 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

39 viktima, 1237 të infektuar me Covid-19 dhe 748 të shëruar!

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se nga 3200 testime të ralizuara 1237 persona kanë rezulzuar pozitivë në 24 orët e fundit.

Filipçe: Na pret periudhë kritike, në dispozicion do të jenë edhe kapacitetet e të gjitha spitaleve dhe klinikave private

Kjo periudhë është me të vërtetë kritike. Po presim periudhë në të cilën numri i sapodiagnostikuarve nga Kovid-19 do të jetë linear....

Maqedonia e Veriut

Ahmeti: Unë kam kërkuar që Musa Xhaferi e Blerim Bexheti të takohen me Sulejman Rexhepin e të apelojnë të mos shkaktohen situata të...

Kreu i BDI-së, në Click Plus tha se ka qenë kërkesë e tij që Musa Xhaferi dhe Blerim Bexheti të takohen me...

Ahmeti: E pergëzoj Bujar Osmanin për punën dhe maturinë që ka në kontestin me Bullgarinë

Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani angazhimin më të madh e ka kontestin me Bullgarinë, tha kreu integrist në Click plus.

Kontesti me Bullgarinë, përgjegjësi ka edhe Ministri i Jashtëm Osmani por edhe kabineti Zaev, thotë Ahmeti

Për kontestin me Bullgarinë përgjegjësi ka edhe Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani por edhe kabineti i Zoran Zaev, kështu u...

Duhet të jemi në krah të maqedonasve për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë, thotë kreu integrist Ali Ahmeti

"Duhet të jemi në krah të maqedonasve për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë", tha në Click Plus kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti.

Ahmeti: Na duhet lehtësim nga BE-ja për kontestin me Bullgarinë

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti në Click Plus se se për kontestin me Bullgarinë duhet lehtësim nga Bashkimi Evropian.

Ahmeti: Zaevit i ngeli hatri se dolëm me kandidat për kryeministër shqiptar

"Zaevit i ngeli hatri se dolëm me kandidat për kryeministër shqiptar", tha Ali Ahmeti në Click Plus në TV21.

TË GJITHA

VIDEO

Opozita bojkoton Xhaferin! Propozimi për Kuvend online do të diskutohet të enjten

https://youtu.be/zfnLpBXVfuE Propozimi për plotësim të Rregullores për punë të Kuvendit, që parasheh deputetët të mund të punojnë online, është vendosur në rend dite për seancën e së enjtes, më 26 nëntor. Por...

Zaev: S’jemi larg marrëveshjes me Bullgarinë! Shpreson për takim të ri me Borisovin në dhjetor

https://youtu.be/1Mkn2owtqTQ Kryeministri Zoran Zaev me kënaqësi do të takojë dhe do të bisedonte me miq. Kjo deklaratë e tij vjen pas asaj të kryeministrit bullgar Bojko Borisov. Ai në takimin me ambasadorët e vendeve...

ARM do të mbaj rend në spitale! Angellov: S’ka nevojë për panik, ushtria do të jetë pa armë

https://youtu.be/-n-Qrp7LTFw Shtabi kryesor i Qendrës për menaxhim me kriza pas kërkesës së MSH mbajti mbledhje për ruajtjen e disa objekteve të caktuara në këtë gjendje krize. Drejtori i Qendrës për menaxhim me kriza Stojanço...

Ahmeti flet për bashkëpunimin mes opozitës! Luftonin koalicionin BDI – VMRO-DPMNE, tash bashkohen

Kryetari  i BDI-së po ashtu foli edhe për paralajmërimet për bashkëpunim mes opozitares VMRO-DPMNE dhe opozitës shqiptare Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, për të cilët tha se dikur opozita shqiptare e kritikonin BDI-në pikërisht për këtë koalicioni, ndërsa tani...

“Sistina” e vjetër bëhet qendër e re për Covid! Trajtimi do të jetë në llogari të shtetit

https://youtu.be/eb-tJGOyqro Ish-spitali ‘Mala Bogorodica-Sistina’ po bëhet COVID-qendër, me çka vendosen në dispozicion 100 shtretër të rinj spitalor. Koston e trajtimit të pacientëve me korona këtu, do ta paguaj shteti. Ministria e...

Nuk ndalin thirrjet në 194! Për një ditë mbi 120 intervenime, disa prej pacientëve gënjejnë

https://youtu.be/beo3n9nt7d0 Nuk ndalen thirrjet e qytetarëve në numrin 194 për të kërkuar ndihmën e shpejtë. “Mateni shtypjen, dhe lajmrohuni. Sheqerin e ka? A ëshhtë me insulin? Për herë të parë ndjeni...

drejtësi

Seancë gjyqësore për “Lidhjen ndërkombëtare”! Boki 13 kërkon përjashtimin e gjykatëses Gavrilova

Pas pothuajse 2 muajve pauzë, Boki 13, sot u shfaq në Gjykatën Penale si i akuzuari i parë për mashtrim dhe larje...

Bojan Jovanovski kërkon përjashtimin e gjykatëses Gavrillova Efremovska për shkak të paanshmërisë

Me parashtrimin e dëshmive materiale, sot në Gjykatën themelore penale Shkup vazhdon gjykimi për financimin joligjor të organizatës joqeveritare “Aleanca ndërkombëtare”, ku...

Prokuroria po kontrollon dhe grumbullon dokumentacion për import paralel të ilaçeve

Prokuroria themelore publike – Shkup po bën kontroll dhe grumbullim të dokumentacionit, i cili do të ndihmojë gjatë konfirmimit të fakteve dhe...

TË GJITHA

EKONOMI

MF: Efektet e krizës kovid në ekonominë vendore zbuten përmes qeverisjes së mirë

Qeverisja e mirë dhe aktivitetet e ndërmarra nga Qeveria dhe Banka Popullore kanë ruajtur stabilitetin makroekonomik dhe financiar dhe kanë zbutur efektet...

Bytyqi: Do të përgjigjemi në mënyrë adekuate me masa ekonomike nëse ka nevojë për shkak të krizës shëndetësore

Qëndrimi i Qeverisë është se ende nuk ka ardhur koha për orë policore dhe se masat e miratuara nga aspekti shëndetësor japin...

Besimi: Pandemia me Kovid-19 shkaktoi krizën më të madhe ekonomike që nga Depresioni i Madh e deri më tani

Pandemia, solli krizën më të madhe ekonomike që ka ndodhur që nga Depresioni i Madh e këndej, parashikueshmëria është e vështirë, por...

TË GJITHA

10 MINUTA

RAJON & BOTA

Kinë, rritet prodhimi i biçikletave elektrike

Numri i biçikletave elektrike në Kinë ka arritur rreth 300 milionë, me shitje vjetore prej më shumë se 30 milionë njësi në...

Johnson me plan dimëror për Covid-19

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, shpjegoi në një fjalim publik sot detajet e daljes nga bllokimi, i cili fillon më...

Në Bosnje dhe Hercegovinë vazhdohet ora policore edhe për 14 ditë

Shtabi i krizës i Ministrisë federale të Shëndetësisë së Bosnje e Hercegovinës sot i vazhdoi masat për mbrojtje nga përhapja e koronavirusit...

Bill Gates: Mund të rikthehemi në normalitet verën e 2021-shit

Bashkëthemeluesi i kompanisë Microsoft, Bill Gates thotë se jeta mund të kthehet në normalitet verën e vitit 2021, nëse vaksinat COVID-19 nuk...

Shqipëri, Jozefina Topalli regjistron partinë e re

Partia e Jozefina Topallit, Lëvizja për Ndryshim regjistrohet në regjistrin e partive politike në Gjykatën e Tiranës. Grupi nismëtar i Lëvizjes për...

TË GJITHA

SPORT

Milani mbetet pa Ibrahimoviçin në tre ndeshjet e radhës

Milani do të duhet të luajë pa shërbimet e sulmuesit suedez Zlatan Ibrahimoviç së paku në tri ndeshjet e radhës pas lëndimit...

Medvedev fitoi në finalen e turneut të ATP

Tenisti rus Danil Medvedev e fitoi austriakun Dominik Tim në finalen e ATP turneut përfundimtar në Londër. Në ndeshjen...

Liverpuli lehtë u përball me Lesterin dhe u ngjit në vendin e dytë në Premier ligën

Liverpuli mbrëmë në terrenin vendor e fitoi Lesterin me 3:0 në xhiron e 9-të të Kampionatit të futbollit anglez.

Derbi mes KF Shkëndija – KF Shkupi përfundoi baraz

Me rezultat baraz 1:1 përfundoi derbi në xhiron e 12-të të Ligës së parë të futbollit në vend, të luajtur sot pasdite...

Mourinho – Guardiola, derbi i fundjavës

Vikendi do të jetë i pasur me shumë ndeshje interesante, ku padyshim përballja mes Tottenham-it dhe Manchester Cityt në kuadër të Premier...

TË GJITHA

MAGAZINA

7 finalistet e javës së dytë të garës për më të bukurën shqiptare në botë

Spektakli gjigant në garë për ikonën e bukurisë ”Miss Shqiptarja në Botë” ka filluar. Ky event organizohet nga “Gecjan Fashion Gruop”, RTV21...

Taylor Swift fitoi çmimin kryesor në “AMA 2020”, Dua u nderua me çmimin “Kënga favorite”

Në Los Angelos mbrëmë u mbajt ceremonia e shumëpritur për shumë dashamirë të muzikës “American Music Awards 2020”. Me çmimin kryesor “artisti-ja...

Sanremo 2021 shtyhet për në prill

Sanremo, 23 nëntor – Pas shtyrjes nga shkurti në mars, Festivali i famshëm italian i këngës, Sanremo, mund të shtyhet përsëri për...

TË GJITHA