A po bëhet Ohri një Vuhan i Maqedonisë? Festa të çmendura pa distancë e pa maska mbrojtëse

https://youtu.be/PMTSiOgoNQA Mbi ulëse e me ulëse në duar po zbaviten të rinjtë...

Talat Xhaferi për TV21: Vetë do ta udhëheqë seancën konstituive

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi doli nga Klinika për Sëmundjeve Infektive, ku ishte shtruar për shkak të pneumonisë dhe dyshimit për Covid-19.

Nesër mbledhje konstituive e Kuvendit, bisedime partiake për formim të qeverisë

Mbledhja konstituive e përbërjes së re parlamentare do të mbahet nesër në mesditë, nën protokolle të posaçme për shkak të koronavirusit në...

Rusino edhe më tej e bllokuar! Drejtori u përpoq t’i bindë të heqin dorë, protestuesit ia kujtojnë kushtet

Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar edhe më tej. Kjo po ndodh kështu edhe pasi drejtori i Higjienës Komunale - Gostivar,...

A rrezikohen nxënësit në shkollë? Pediatri Kokale: Fëmijët shumë pak mund të infektohen

https://youtu.be/d-ampFNDZaU Nuk ka rrezik nëse nxënësit rikthehen në shkollë. Të dhënat e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, por...

Banorët e Siniçanit ende në protestë, Xhemaili: Pres ftesë për takim të dytë në Qeveri

https://youtu.be/Bv3BaHXgZfk Banorët e Siniçanit vazhdojnë të protestojnë për ndërprerjen e punimeve për ujësjellësin në fshatin e tyre....

Nesër konstituohet Kuvendi, partitë heshtin, koalicionet në pritje

https://youtu.be/QaSse3ahhzk Nesër në mesditë mbahet seanca konstituive e përbërjes së re të Kuvendit. Seancën...

Deponia “Rusino” e mbyllur, Drejtori u përpoq, por s’i bindi protestuesit të largohen

https://youtu.be/7HwgSM1QxdE Ka vazhduar revolta për deponinë Rusino. Edhe pas 24 orëve, hyrja e deponisë është e bllokuar...

COVID-19

Shqipëri, 6 të vdekur, 101 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 474 testime të realizuara për të dyshuar të prekur...

OBSH: Në këtë moment nuk ka vaksinë shpëtimi kundër virusit korona

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) sot paralajmëroi se ndoshta asnjëherë nuk do të ketë ilaç të sigurt kundër virusit korona, edhe pse...

Kosovë, 250 raste të reja me Covid-19

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 250 raste të reja me Covid-19. IKSHPK-ja bënë të ditur se në Laboratorin...

RMV, 3 viktima, 74 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 689 teste të realizuara 74 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19....

Shqipëri, 5 të vdekur, 123 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë, në pres konferencë për media, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në territorin e...

Kosovë, 13 viktima, 245 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24-0rëve të fudnit në Kosovë 13 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19, ndërsa janë shënuar edhe 245 raste të reja.

Maqedoni

Inspektorati Shtetëror i Tregut me duar të plota po punon në bregun e Liqenit të Ohrit, kallëzime penale kundër tre objekteve hotelierike

Pronarët e tre objekteve hotelierike në bregun e Liqenit të Ohrit morën kallëzime penale për shkak të mosrespektimit të dispozitave nga Protokolli...

Për shkak të motit të keq ndalohen kërkimet për djalin 16 vjeçar

Për shkak të motit të keq ndalohen kërkimet për 16-të vjeçarin i cili dje pasdite u zhduk në Liqenin e Prespës. Ppas...

Banorët e Siniçanit ende në protestë, Xhemaili: Pres ftesë për takim të dytë në Qeveri

https://youtu.be/Bv3BaHXgZfk Banorët e Siniçanit vazhdojnë të protestojnë për ndërprerjen e punimeve për ujësjellësin në fshatin e tyre....

A rrezikohen nxënësit në shkollë? Pediatri Kokale: Fëmijët shumë pak mund të infektohen

https://youtu.be/d-ampFNDZaU Nuk ka rrezik nëse nxënësit rikthehen në shkollë. Të dhënat e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, por...

Kërçovë, mbetjet e kurbanëve hidhen rrugëve, kundërmon erë, rrezik edhe të përhapen sëmundje

https://youtu.be/xPj72zUjkYU Hedhje e mbeturinave vend e pa vend dhe erë e keqe, kjo është gjendja rreth rrugës...

Thaçi takon Ambasadorin e Francës Timonie

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot ka takuar Ambasadorin e Francës në Maqedoninë e Veriut, Kristian Timonie.

Nesër konstituohet Kuvendi, partitë heshtin, koalicionet në pritje

https://youtu.be/QaSse3ahhzk Nesër në mesditë mbahet seanca konstituive e përbërjes së re të Kuvendit. Seancën...

TË GJITHA

VIDEO

Banorët e Siniçanit ende në protestë, Xhemaili: Pres ftesë për takim të dytë në Qeveri

https://youtu.be/Bv3BaHXgZfk Banorët e Siniçanit vazhdojnë të protestojnë për ndërprerjen e punimeve për ujësjellësin në fshatin e tyre....

A rrezikohen nxënësit në shkollë? Pediatri Kokale: Fëmijët shumë pak mund të infektohen

https://youtu.be/d-ampFNDZaU Nuk ka rrezik nëse nxënësit rikthehen në shkollë. Të dhënat e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, por...

Kërçovë, mbetjet e kurbanëve hidhen rrugëve, kundërmon erë, rrezik edhe të përhapen sëmundje

https://youtu.be/xPj72zUjkYU Hedhje e mbeturinave vend e pa vend dhe erë e keqe, kjo është gjendja rreth rrugës...

Nesër konstituohet Kuvendi, partitë heshtin, koalicionet në pritje

https://youtu.be/QaSse3ahhzk Nesër në mesditë mbahet seanca konstituive e përbërjes së re të Kuvendit. Seancën...

Deponia “Rusino” e mbyllur, Drejtori u përpoq, por s’i bindi protestuesit të largohen

https://youtu.be/7HwgSM1QxdE Ka vazhduar revolta për deponinë Rusino. Edhe pas 24 orëve, hyrja e deponisë është e bllokuar...

A po bëhet Ohri një Vuhan i Maqedonisë? Festa të çmendura pa distancë e pa maska mbrojtëse

https://youtu.be/PMTSiOgoNQA Mbi ulëse e me ulëse në duar po zbaviten të rinjtë nëpër plazhet e Ohrit. Këto...

drejtësi

Keqpëdorime financiare në FFM, 11 persona dyshohen për larje parash

Policia financiare ka parashtruar padi penale kundër 11 personave fizik dhe 14 personave juridik, të cilin nga 1 janari i vitit 2015...

Ahmeti në Hagë në fund të gushtit, a ka ftesa prapavijë politike?

https://www.youtube.com/watch?v=mfNHGtrkksU Tv 21 mëson se lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti do të shkojë në...

Mbrojtja e Vlladimir Pançevskit kërkoi heqjen e paraburgimit

Avokati Petro Janura pas seancës së sotme në Gjykatën themelore Veles deklaroi se kërkojnë që t’i hiqet paraburgimi Vlladimir Pançevskit, sepse në...

TË GJITHA

EKONOMI

Carovska: Do të ketë sanksione për kompanitë, po shqyrtohen mundësitë juridike

Zëvendëskryeministrja për Çështje Ekonomike, Milla Carovska sot ka konfirmuar se do të ketë sanksione për kompanitë të cilët morën ndihmë shtetërore, ndërsa...

Dita e fundit për kërkesa për mbështetjen e kompanive që kanë investuar në kompani

Afati për aplikim për thirrjen publike për mbështetjen financiare për përforcimin e konkurrencës në subjektet afariste në periudhën pas kovidit që dedikohet...

KRRE do t’i caktojë çmimet e reja të energjisë dhe ngrohjes qendrore

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) sot duhet t’i sjellë vendimet për çmimin energjisë elektrike dhe për ngrohjen qendrore për qytetarët e Shkupit...

TË GJITHA

10 MINUTA

RAJON & BOTA

Zjarr masiv në SHBA, të paktën 8 mijë persona braktisën shtëpitë

Të paktën 8000 persona janë detyruar të braktisin shtëpitë e tyre, pasi një zjarr masiv ka përfshirë zonën e Riverside County, në...

Bisedimet Kosovë-Serbi, Hyseni i ka kërkuar Palmerit praninë e përhershme të SHBA-së në bisedimet në Bruksel

Koordinatori shtetëror për dialogun me Serbinë, Skënder Hyseni, sot në Washington ka pasur takim me Zëvendës-Asistent-Sekretarin për Evropë dhe Euroazi në Departamentin...

Shqipëri, 6 të vdekur, 101 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 474 testime të realizuara për të dyshuar të prekur...

OBSH: Në këtë moment nuk ka vaksinë shpëtimi kundër virusit korona

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) sot paralajmëroi se ndoshta asnjëherë nuk do të ketë ilaç të sigurt kundër virusit korona, edhe pse...

OBSH: Nënat duhet t’i ushqejnë me gji foshnjat e tyre edhe nëse kanë Covid-19

Nënat duhet t’i ushqejnë me gji foshnjat e tyre madje edhe nëse kanë Covid-19, deklaroi sot drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë,...

TË GJITHA

SPORT

Dortmundi i cakton afat Manchester Unitedit për Sanchon

Borussia Dortmund i ka caktuar afat Manchester Unitedit që deri më 10 gusht të pajtohet me kushtet për Jadon Sanchon, nëse dëshiron...

Interi arrin marrëveshje me yllin e United

Interi ka arritur marrëveshje për transferimin e përhershëm të Alexis Sanchezit nga Manchester Unitedi, raporton e përditshmja italiane “Corriere della Sera”.

Barcelona e gatshme ta vazhdojë kontratën me Nellson Semedon

Mbrojtësi i Barcelonës, Nellson Semedo mund ta rinovojë kontratën me klubin katalanas. Sipas “Mundo Deportivo” udhëheqësia e Barcelonës është...

Maldini: Ibrahimoviq është pjesë e projektit të Milanit

Drejtori teknik i Milanit, Paolo Maldini e komentoi situatën rreth qëndrimit të Zlatan Ibrahimoviqit në klub, si dhe për pozitën e tij...

Lampard: Dëshiroj ta fitoj trofeun për ekipin tim

Menaxheri i Çellsit, Frenk Lampard e komentoi ndeshjen e sotme në finalen e Kupës FA mes ekipit të tij dhe Arsenalit.

TË GJITHA

MAGAZINA

Ndahet nga jeta një prej krijuesve të mausit

Një prej pionerëve të ndërfaqes moderne të kompjuterëve u nda nga jeta. William “Bill” Englisht vdiq më 26 Korrik nga një dështim...

APPLE me të ardhura rekord, por iPhone 12 vonohet

Përkundër të gjitha pritjeve të analistëve, kriza e coronavirusit nuk ka lënë asnjë gjurmë në Apple. Të ardhurat u...

Namazi falet në Tetovë, por jo edhe në Poroj, Abazi mbrojm besimtarët nga pandemia

https://youtu.be/wfzRLIDuVcc Faljen e namazit të sabahut shumica e besimtarëve mysliman në rajonin e Tetovës e anë bërë...

Nënat e Siniçanit vështirë ia dalin, përgatitjet dhe pastrimi për bajram pa ujë

https://www.youtube.com/watch?v=kdUXP0YyguY “Deri sa lart po zhvillohen protestat, në Siniçan po mbizotron një qetësi që e karakterizon zakonisht...

Partitë heshtin, por terreni po përgatitet, Sela: Nëse BDI dështon me Kryeministrin shqiptar, shkon në opozitë

https://www.youtube.com/watch?v=s_b0QSWrfQw Partitë politike edhe pse me bisedime jozyrtare janë duke e përgatitur terrenin për negociata për Qeverinë...

TË GJITHA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com