Category:

Kuriozitete

Të qethesh mbi liqenin e ngrirë (video)

Të gjithë shkojmë te berberi, por shërbim si ky që do të shihni në videon e mëposhtme, vështirë të keni parë ndonjëherë. Turgay Karadas, një...

Disa mënyra gjeniale të zgjidhjeve të problemeve

Gjetjet nga një studim i bazuar në SH.B.A. sugjerojnë që të qenit dembel ka një lidhje të qartë me të qenit gjenial. Ne nuk...

​Gjashtë ushqime që nuk duhet të mbahen në frigorifer

Mund të duket se mënyra më e mirë për ta bërë ushqimin të zgjasë më shumë është të vendosni gjithçka në frigorifer sapo të...

Një qytetar i Manastirit është më i pasuri për vitin 2019, një strugan me rrogë më të lartë, milioneri më i ri është vetëm...

Një qytetar nga Manastiri është më i pasuri në vend, ndërkaq një strugani i është paguar rroga më e lartë. Milioneri më i ri...

Personat më të kërkuar në Google gjatë vitit 2020

Së fundmi, Google ka publikuar listën vjetore të kërkimeve që janë bërë nga njerëzit përgjatë këtij viti. Pjesë e kësaj liste, ishin dhe emrat e...

3 rregullat e mëngjesit që ju ndihmojnë të bini nga pesha

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës për shumë arsye, por duhet të jesh e sigurt që ta konsumosh si duhet. Nëse po...

Horoskopi i datës 15 dhjetor 2020

Dashi Sado që të mundoheni nuk do arrini dot të vendosni qetësi në jetën tuaj. Për ju që jeni në një lidhje kjo do...

A e dini se cilat janë ​ndryshimet e mëdha që ndodhin në trupi gjatë dimrit?

Dimri është sezoni kur lëkura jonë është e ekspozuar ndaj kushteve të motit – era, i ftohti, lagështia, acari dhe gjithçka që ka një...

Të ftohtit ekstrem, ju bëjnë ta dëshironi çdo herë e më shumë një batanije komode (Foto)

Për disa njerëz, pavarësisht bukurisë që ofron, dimri nuk është aq shumë i dashur. Dhe, kjo me të drejtë, shkaku i të ftohtit të...

Pandemia është fjala e vitit në fjalorin “Meriam-Uebster”

Fjalori amerikan “Meriam-Uebster” ka zgjedhur fjalën “pandemi” si fjalën më të përdorur në vitin 2020. “Ndonjëherë një fjalë përcakton një epokë të tërë dhe është...

Ora e re e mençur, Redmi watch ka çmim të lirë dhe specifika interesante

Xiaomi ka lansuar një orë të re të mençur, modelin Redmi Watch dhe pajisja po lansohet në Kinë së bashku me Redmi Note 9. Redmi...