Sport

Prefekti i Bergamos: Ndeshja Atalanta – Valencia ishte bombë biologjike

Prefekti i Bergamos, Xhorxho Gori u dakordua me ekspertë se ndeshja Atalanta – Valensia është shkaku për shtrirjen e koronavirusit në rajonin e Lombardisë. Atalanta e priti Valensinë më 19 shkurt në të tetën e finales së Ligës së kampionëve...

Reina: Kam qenë me koronavirus, por e kam kaluar

Reina foli për gjendjen e tij shëndetësore Portieri i njohur spanjoll, Pepe Reina ka thënë se është i bindur që kishte koronavirusin, por që sipas tij e ka kaluar një gjë të tillë. Reina në një intervistë për Cadena Cope...

Paulo Dybala rezulton pozitiv në testin për Covid-19

Ylli i Juventus Paulo Dybala rezulotn pozitiv në testin për koronavirus. Njoftimin e ka bërë vet lojtari përmes një postimi në Facebook, ku thot se ai bashkë me partneren e tij Oriana, kanë rezultuar pozitiv në testimin e bërë për...

Gati e tërë skuadra e Juventusit kundër Ronaldos

Shumë prej lojtarëve nuk pajtohen me trajtimin prej princi, që i bëhet portugezit. Ditët e fundit ka pasur zëra të shumtë mbi faktin që disa futbollistë të Juventusit janë larguar nga Torino gjatë këtyre ditëve për t’u kthyer pranë familjeve...

Stadiumi “Arena Zagreb” kthehet në spital

Kanë nisur që të vendosen shtretër të shumtë Koronavirusi ka filluar të përhapet me shpejtësi edhe në Kroaci, ku deri tani regjistrohen 157 raste të të prekurve me këtë virus famëkeq. Pikërisht rastet shtohen nga dita në ditë, duke sjellë...

Për Bartomeun prioritet është vazhdimi i kontratës me Messin

Barcelona ka për synim të vazhdojë kontratën me sulmuesin Lionel Messi. Presidenti i klubit, Josep Bartomeu konsideron se lidhja e kontratës së re me 32 vjeçarin është prioritet i tij. Kontrata aktuale mes argjentinasit dhe klubit katalonas vlen deri në...

Skuadra e Superligës e merr këtë vendim për basketbollistët e huaj

Elita e basketbollit kosovar ka pezulluar aktivitetet e tyre. Përhapja e koronavirusit ka bërë që gjitha aktivitetet sportive në vend, por edhe në Evropë të pezullohen për një kohë. Kjo ka bërë që edhe elita e basketbollit kosovar të pezullojë...

UEFA me mesazh për tifozët

Euro 2020 mbahet vitin 2021 UEFA ka zhvilluar një video-konferencë me të gjitha Federatat Evropiane të futbollit, ku ka vendosur që Euro 2020 të shtyhet për vitin e ardhshëm për shkak të rreziqeve të paraqitura nga pandemia koronavirus. Shtëpia evropiane...

Valencia e akuzon Atalantën: Koronavirusin e morëm në Itali

35 % e skuadrës spanjolle janë prekur nga Covid -19 Skuadra e Valencias është futur totalisht në karantinë, pasi që më shumë se 35 % e skuadrës spanjolle janë prekur nga Covid -19. Sipas mediave spanjolle, por edhe sipas komunikatës së klubit, Valencia mendon se lojtarët e tyre u prekën nga...

IOC: Sportistët të përgatiten për Lojërat Olimpike Tokio 2020

Sipas IOC, momentalisht nuk ka nevojë të merren vendime për shtyrjen e Lojërave Olimike 2020. Sipas IOC, momentalisht nuk ka nevojë të merren vendime për shtyrjen e Lojërave Olimike 2020 Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) ka zhvilluar sot konsultimet me Federatat...
- Reklama -

Latest News

5 të vdekur dhe 53 raste të reja me COVID-19

5 të vdekur dhe 53 raste të reja me virusin korona janë konfrmuar në 24 orët e fundit në...
- Reklama -

OBSH: Koronavirusi sulmon persona gjithnjë e më të rinj

Gjithnjë e më shumë të rinj kanë formë më të rëndë ose vdesin nga koronavirusi i ri, paralajmëroi Organizata Botërore e Shëndetësisë. Ekspertët e OBSH-së...

TV21 drejtpërdrejt nga Kumanova/ Sa po respektohet ora policore e fundjavës?

Rrugë tërësisht të zbrazëta e tek-tuk diku kalon ndonjë makinë. Kështu duket qyteti i Kumanovës 18 orë pasi ka nisur ora policore. Kufizimi i lëvizjes...

Italia nuk është më shteti evropian me më shumë të infektuar me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë e Spanjës kumtoi se në vend janë regjistruar 7.000 të infektuar të rinj me Kovid-19. Numri i përgjithshëm i të infektuarve me...

2207 shtetas janë kthyer në vendlindje

Gjithsej 2,207 shtetas janë kthyer në Maqedoninë e Veriut nga vendet ku ishin bllokuar për shkak të krizës që e solli virusi korona. Nga Ministria...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com