Category:

Magazina

TikTok “armiku shtetëror” amerikan numër një

Si aplikacioni i mbështetur në video-shënime të shkurtra dhe muzikë, u bë njëra prej rreziqeve më të mëdha për aparatin e inteligjencës...

Pasuria e Zakerbergut tejkaloi 100 miliardë dollarë

Vlera neto e pasurisë së drejtorit të përgjithshëm të Fesjbukut, Mark Zakerberg tejkaloi 100 miliardë dollarë për herë të parë, pasi aksionet...

Mot me vranësira dhe me periudha të diellit, pasdite shi dhe erë

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha diellore. Në disa vende, veçanërisht pasdite moti do të jetë...

Sonte dhe nesër mot jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubullima, erë të përforcuar dhe ulje të temperaturës

Nën ndikimin e depërtimit të frontit atmosferik gjatë natës dhe nesër moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe jostabil, në...

Promovohet monografia “Radusha, qytezë nën hijen e historisë” (Gjurmëve të një monografie), e autorit Ekrem Ebibi

Në Institutin e Trashëgimisë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve- Shkup u bë promovimi i monografisë “Radusha, qytezë nën hijen e historisë” (Gjurmëve...

Hatixhe Muratova do të inçizojë këngën e parë “Buzë lumit Bregallnica”

Kinematografi Samir Luma në profilin e tij në Tëitter informoi se ylli në filmin “Toka e mjaltit” Hatixhe Muratova do të inçizojë...

Indi, shtyhet rihapja e Taxh Mahalit, shkak rritja e rasteve

Taxh Mahali në Indi, që ishte paraparë që sot t’i mirëpres vizitorët, do të qëndrojë mbyllur deri në një vendim tjetër, për...

Hulumtim: Disa të shëruarve nga COVID-19 mund të mos u kthehet shqisa e nuhatjes dhe e shijes

Një nga dhjetë pacientët kurrë nuk do ta kthejë shqisën e nuhatjes dhe të shijes pasi të shërohen nga koronavirusi, tregojnë rezultatet...

Mot me diell dhe me vranësira mesatare, pasdite shi, bubullima dhe erë

Moti paradite do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite mot i ndryshueshëm dhe i paqëndrueshëm  në...

Prej të hënën fillon edicioni i 41 i festivalit “Vera e Shkupit”në përputhje me protokollet për ngjarje publike

Drejtoria e Kulturës dhe Arteve e Shkupit (DKASH) për më 6 korrik e paralajmëroi hapjen e festivalit të 41-të të “Vera e...

Doli nga shtypi monografia “15 vite festë futbolli”

Doli nga shtypi monografia  “15 Vite Festë Futbolli” e autorit Shaban Sinani. Tashmë pesëmbëdhjetë vite në Tetovë, Durrës, Pejë, Ulqin dhe Tërnoc,...

Mot me diel dhe i ngrohtë, deri 37 gradë, UV indeksi 9

Moti do të jetë me diell  dhe shumë i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite sërish  do të ketë...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com