Category:

Magazina

Pse duhet të ndaloni së përdoruri Messenger-in e Facebook-ut menjëherë?

Nëse jeni një nga 1.3 miliardë përdoruesit e këtij aplikacioni, paralajmëron media e Amerikës së Veriut, një problem i ri dhe serioz mund t’ju...

Dy këngë të reja nga Fifi

Filloreta Raçi e njohur si Fifi, ka gati dy këngë të reja që pritet t’i publikojë së shpejti, shkruan rtv21.tv Në lidhje me këto...

Rita Ora emocionon me dedikimin për nënën

Këngëtarja Rita Ora sot ka ndarë një dedikim për nënën e saj me rastin e ditëlindjes. Ajo përmes një postimi në rrjetet sociale ka...

I mori miliona përdorues WhatsApp, Signal pëson vështirësi teknike

Platforma e mesazheve, Signal, ka përjetuar vështirësi teknike ndërsa po punon për të sistemuar miliona përdorues të rinj. Disa përdorues, raportuan se mesazhet nuk...

Gjatë vitit 2020, Porsche shiti plot 200 mijë vetura elektrike

Prodhuesi nga Shtutgarti i Gjermanisë, Porsche, mund të jetë i lumtur me rezultatet globale të shitjes gjatë vitit të kaluar, pavarësisht se ka regjistruar...

Adelina tërheqëse në imazhet e fundit, ka një pyetje për fansat

Adelina Tahiri është një nga këngëtaret e dashura nga publiku shqiptar, e cila me zërin dhe paraqitjet e saj ka rrëmbyer zemrën e publikut....

Edhe Kevin dëshiron që pjesa e Trump të “zhduket” nga “Home Alone 2”

Së fundmi njerëzit kanë kërkuar që  Donald Trump të hiqet nga pjesa ku ka luajtur në filmin “Home Alone 2”. Mirëpo, edhe vetë Macaulay Culkin...

Këto ushqime do t’ju bëjnë të dukeni më të ri

Nuk ka dyshim që dieta ndikon në mënyrën se si dukemi dhe ndjehemi. Metodat e ndryshme “antiplakje” janë sjellë pothuajse në përsosje; duke filluar...

106 vjeçarja mposhti Covid-19 dy herë

Një pensioniste e cila i ka mbijetuar dy luftërave botërore dhe tre pandemive, ka festuar datëlindjen e saj të 106-të, pasi mposhti Covid-19 dy...

Mësoni çfarë ju thotë horoskopi sot

Dashi Ju sot do të ndjeheni pak të lodhur, prandaj bëni vetëm gjërat që janë të nevojshme. Të ardhurat ekonomike janë të nevojshme urgjentisht për...

I dashuri turk i Genta Ismajlit bën tatuazh në trup shqiponjën

Një ndër çiftet më të komentuara është Genta Ismajli dhe Huseyin Usta. Që prej momentin që ata e bënë publike lidhjen e tyre kanë qenë...

Granit Xhaka po bëhet baba për herë të dytë

Futbollisti i njohur shqiptar, Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij, Leonita Lekaj po bëhen prindër për herë të dytë. Lajmin se janë në pritje të...