Category:

Magazina

Shkencëtarët kanë zhvilluar terapi me peptide që parandalon formën të rëndë të Kovid-19

Studiuesit  amerikanë të Qendrës Mjekësore të Universitetit Rash kanë zhvilluar një terapi me peptide që mund të parandalojë zhvillim të formës së rëndë të...

Oksford do ta përshtasë teknologjinë për prodhimin e versioneve të reja të vaksinës kundër koronavirusit

Shkencëtarët e Universitetit në Oksofrd po përgatiten që sa më shpejt të prodhojnë versione të reja të vaksinës, të cilat mund luftojnë me mutacionet...

Arratiset Fjolla Morina

Këngëtarja, Fjolla Morina, thyen masën e sigurisë së “arrestit shtëpiak”. Ajo është larguar nga banesa me qira në qytetin e Kukësit ku po kryente...

10 milionë për Dhurata Dorën

Këngëtarja e njohur, Dhurata Dora, po shijon suksesin e projektit të fundit muzikor të titulluar “Harrom”. Kënga e publikuar me 22 dhjetor të vitit...

Ivanka Trump qau gjatë fjalimit përfundimtar të babait të saj

Fëmijët e Donlad Trump u mposhtën nga emocionet e fjalimit përfundimtar si president të babai i tyre. Vajza e tij, Ivanka Trump, nuk mundi...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në Facebook...

Vanessa publikon kujtimet më të bukura me Kobe Bryant

Natalia Bryant, vajza e basketbollistit të ndjerë Kobe Bryant, feston sot datëlindjen e saj të 18-të. Nëna e saj, Vanessa në këtë ditë të...

“Teleperformance Shkup”: Kush di gjermanisht dera tek ne është e hapur çdo ditë

Kompania "Teleperformance Shkup" ofron mundësi të artë punësimi për të gjithë ato që dinë gjuhën gjermane.

“Teleperformance Shkup” ofron 4 javë trajnim

Kompania "Teleperformance Shkup" ofron 4 javë trajnim për çdo punëtorë të saj. “Pjesa e trajnimit është standard në Teleperformance edhe nëse një person ka përevojë...

“Teleperformance Shkup” mundësi e mirë – mund të punoni nga shtëpia

Kompania "Teleperformance Shkup" ofron mundësi të mirë për të gjithë ato që dinë të flasin gjermanisht mund të punojnë nga shtëpia. Këtë e bëri...

Kiber sulm ndaj qytetit Anzhe

Qyteti francez Anzhe nga e shtuna është viktimë e kiber sulmit që i paralizon të gjithë kompjuterët e tij. Sulmi është zbardhur në profilin...

Pse duhet të ndaloni së përdoruri Messenger-in e Facebook-ut menjëherë?

Nëse jeni një nga 1.3 miliardë përdoruesit e këtij aplikacioni, paralajmëron media e Amerikës së Veriut, një problem i ri dhe serioz mund t’ju...