Ka ndërruar jetë Maja Mia nga Maqedonia, punonte në Tanzani

TË FUNDIT

Mediat afrikane raportojnë se ka ndërruar jetë artistja e “make-up” dhe influenserja me prejardhje nga Ohri, Maja Janeska, e njohur me pseudonimin Maja Mia. Ajo jetonte në Tanzani, ku sipas të njëjtave media është gjetur e vdekur.

Aktori dhe komediani Idris Sultan në Instagram ka publikuar momente bashkë me Janeskën me mbishkrimin “Të Zotit jemi dhe te ai do të kthehemi”, përcjell TV21. Ndërsa edhe artisti afrikan Ommy Dimpoz ka publikuar një fotografi të përbashkët me Janeskën ku ka shkruar “Pusho në paqe dashuri”.

Ndryshe në profilin e saj profesional në Linkedin shkruan se ajo ka vepruar në fushën e biznesit në Afrikë, pasi siç shkruhet ka eksperiencë 20-vjeçare në industri të ndryshme në Afrikë si industria e energjisë, duhanit, gazit dhe naftës.

Janevska së fundmi publikoi në Instagram edhe fotografi nga vizita e saj e fundit në Maqedoninë e Veriut, ku u takua me ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmani dhe ish ministrin e Shëndetësisë Venko Filipçe./tv21.tv