Salije Sadiku

“Të dielën të mos punohet”! Shahpaska pret sugjerimet e ministreve përkatëse

https://youtu.be/zVBGld6aA_c Ministria e Punës dhe Politikë Sociale e ka dërguar te të gjitha ministritë planin e përgatitur...

Kërçovë, rruga në “Egejska” e paasfaltuar! Kërkesat e banorëve që nga viti 2010 kanë hasur në vesh të shurdhër

https://youtu.be/_fn_aHaGe9k Kjo rrugë e pa asfaltuar ndodhet në Lagjen “Egejska” të qytetit të Kërçovës.

Çdo 5 minuta sillet nga një i infektuar! Në Manastir vetëm muajin e fundit betejën me Covid-19 e kanë humbur 40 persona

https://youtu.be/7ythiabxah4 Çdo pesë minuta ambulancat sillnin nga një të infektuar. Këto pamje Tv21 i...

Tentim për vrasje me 21 plumba në Pregllovë! I sulmuari u shpëton plumbave, pëson kali i tij!

https://youtu.be/X7Qj23w8WG4 Banorët e fshatit Pregllovë të Komunës së Pllasnicës mëngjesin e djeshëm u zgjuan nga një breshëri...

22 vjeçarja e dhunuar! Gjykata e Kërçovës solli vendim, sapo përfundoi seanca i akuzuari shkeli masat!

https://youtu.be/TpYIq_c5Dq8 Në Gjykatën e Kërçovës, u mbajt seanca për rastin “ Dhunë në familje”.

Osmani dhe Vucas në vizitë te familja Vrenezi! Prindërit ishin nisur për Vjenë, i priti xhaxhai i Nexhipit

https://youtu.be/5EyP5N_yPgg Ministri Punëve të jashtme Bujar Osmani bashkë me Ambasadorin Austriak në RMV shkuan në Veleshtë të...

Kërçovë, objekti “Komunalecit” si në mesjetë! Dehari: Prioritet kam nevojat e qytetarëve

https://youtu.be/49CZmXUhaLo Këto janë zyrat ku qëndron administrata e Ndërmarrjes Publike Komunale” Komunalec” në Kërçovë.

Kërçovë, pritje mbi një orë para bankave! Qeveria ndalon grupimet në vende publike, por jo grupimet para bankave!

https://www.youtube.com/watch?v=aPygKzi6eZ0 Vazhdojnë radhët e gjata para bankave në Kërçovë. Kryesisht personat që presin me orë të tëra...

Ligj i ri kundër dhunës në familje! Ndaj keqtrajtuesit do të merret masa menjëherë

https://youtu.be/zneKt4bsZOc Qeveria ka miratuar propozim-ligjin për parandalimin dhe mbrojtjen nga dhuna ndaj grave dhe dhuna në familje....

SKANDALOZE: 11 vjeçarja përdhunohet 1 vit nga kushëriri 19 vjeç! Nëna e viktimës rrëfen tmerrin?! (Pjesa I)

https://www.youtube.com/watch?v=jPo0fF8jRN4 Ka tre javë që ka mbushur 11 vjet. Por, ditëlindjen nuk e gëzoi.  E kaloi atë duke qarë, në gjendje traume. Traumën, siç thotë e...

Përleshje me armë zjarri në Matkë (Video)

Në orën 14.54 në Shkup - Kanioni i Matkës, M. S. me disa persona të tjerë sulmuan fizikisht A.S. dhe A. S. ata gjithashtu...

Detaje rreth vrasjes së djeshme në Haraçinë

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike në Shkup miratoi urdhër për kryerjen e hetimeve ndaj një personi të dyshuar për veprat penale “vrasje” dhe...

Ali Ahmeti për TV21: Më ka ftuar Specialja, do të shkoj!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë. Këtë informacion e ka konfirmuar vetë Ahmeti për...

Mbi 420.000 njerëz do të mbeten pa punë në Itali

Italia, ku aktiviteti prodhues është zvogëluar për 34 për qind si rezultat i virusit Kovid-19, po përballet me një krizë të madhe, me ç’rast...