Salije Sadiku

Kërçovë, Krushina e shkatërruar, banorët të revoltuar!

https://youtu.be/NuQhavK9IDo Ky vend dikur ka qenë një parajsë e vërtetë dhe është vizituar nga ekipe sportive të ndryshme të vendit, por edhe nga kerçovarët të...

Numri i të infektuarve në rënie! Filipçe: Vaksina mund të arrijë para muajit mars

https://www.youtube.com/watch?v=VX2W3FBlDFU Në shumë shtete të botës ka filluar vaksinimi për virusin korona. Maqedonia do të pret ende. Siç duket dozat e para të vaksinës do t'i marr...

Kërçova më në fund bëhet me kovid-qendër! Financohet nga Gjermania me 41 mijë euro

https://www.youtube.com/watch?v=RopwLoLmel8 Pas 9 muajsh ballafaqim me Covid-19, me vështirësi të mëdha, pa kushte dhe pa hapësira për trajtimin e pacientëve të infektuar, sot në spitalin...

Kultivuesit e duhanit të revoltuar me çmimin!“Nëse Qeveria nuk gjen zgjidhje, e kujtojmë se zgjedhjet po afrohen”!

https://www.youtube.com/watch?v=sLZVisAVq3U Punojnë afër katër muaj për të prodhuar duhanin. Zgjohen në mes të natës dhe punojnë pa pushim, të gjithë familjarisht, duke shpresuar se fitimi...

Vazhdojnë punimet për Kalanë e Kërçovës! Arkeologia Saliju: Ky rikonstruim dëmton gjurmët arkeologjike të Kalasë

https://youtu.be/ktlHQn2el_c Me mbeturina gjithandej, pa ndriçim publik dhe pa përkujdesje. Së fundmi Komuna e Kërçovës ka hartuar një projekt për rikonstruimin e Kalasë së Kërçovës dhe...

Njëri vëlla e la, tjetri e mori! Banorët e Pllasnicës kërkojnë nga Alija Jaoski vende pune për të rinjtë

https://youtu.be/vg6Gd-UFsNU Në Komunën e Pllashicës iu dha mandati kryetarit të ri Alija Jaoski. Mandatin ia dorëzoi ushtruesi i detyrës kryetar komune Ellsan Nueçeski i cili...

Gabimi milionësh që ngjalli reagime! €7 milion për të furnizuar me dru një shkollë në Kërçovë?

7 milion euro për furnizimin me dru në Shkollën Fillore “Faik Konica” në Kërçovë. Kjo shifër qëndronte në faqen zyrtare për Furnizime Publike. Pasi...

Pllasnicë, votohet për të parin e Komunës! Procesi votues – i qetë dhe pa probleme

https://youtu.be/R5oBbR7_TLQ Në Komunën e Pllasnicës sot qytetarët votojnë për kryetarë komune. Vendvotimet janë hapur në ora 7 sipas të gjitha protokolleve antikovid  të parapara nga Komisioni...

Familja Ramadani bëhet me shtëpi të re! Bamirësit nuk lejuan që kjo familje ta kalojë dimrin në kasolle

https://youtu.be/CfMeHtGDzNg Familja Ramadani nga fshati Zajaz Teqe, jetonte në këtë kasolle pa kushte elementare për jetë. Por fal bamirësve, kjo familje tani gëzon shtëpi të re. Kjo...