Uncategorized

RMV, sillet vendim për shëtitjen e kafshëve shtëpiake gjatë orës policore në fundjavë

Është sjellë vendim se kur do të mund pronaret t'i shëtisin kafshët shtëpiake edhe gjatë orës policore 13 orëshe në fundjavë. Gjatë fundjavave, pronarët mund t'i shëtisin kafshët shtëpiake gjatë periudhës kohore 20:00 - 20:30, por jo më larg se...

Një viktimë dhe 26 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit në RMV

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë ditës së sotme në Klinikën infektive në Shkup ka ndërruar jetë një pacient i moshës 79-vjeçare, nga Dibra, për çfarë numri i viktimave nga COVID-19 (virusi korona) arrin në 7. Viktima ishte diagnostikuar...

Pompeo: Nga 30 marsi, flamuri i Maqedonisë së Veriut do të valvitet para selisë së NATO-s

Në Departamentin e shtetit përmes Ambasadës së Republikës së Maqedonisë së Veriut në Uashington sot do të deponohet instrumenti për ratifikimin e Marrëveshjes Veriatlantike. "SHBA sot nga Republika e Maqedonisë së Veriut e pranoi instrumentin për ratifikim në NATO, me...

Konjufca: Kalkulimi i LDK-së është afatshkurtër dhe gropë në të cilën do të bjerë vetë

Konjufca: Hoti u shkarkua, sepse ishte njeriu i pari që kërkoi rrëzimin e Qeverisë Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se mocioni i mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë u bë me qëllim të keq nga kryetari i LDK-së...

Bill dhe Hillary Clinton solidarizohen me stafin shëndetësor të New York-ut

"Faleminderit që po e ndihmoni komunitetin" Bill dhe Hillary Clinton u dërguan një porosi të veçantë stafit të palodhshëm shëndetësor të New York-ut, që po luftojnë me rastet më të vështira të koronavirusit. Ish-presidenti dhe sekretarja e shtetit, mbrëmjen e së...

Vdiq diplomati britanik në Budapest i infektuar me koronavirus

Vdiq ish shefi i misionit në ambasadën britanike në Budapest Stiven Dik, i cili ishte infektuar me Kovid 19, kumtoi sot Forin ofis. Siç thuhet në kumtesë, diplomati 37 vjeçar ka vdekur dje në Hungari. Dik ka qenë zëvendës i ambasadorit...

Matka dhe parku i Sarajit bosh, banorët e marrin seriozisht situatën

  https://youtu.be/lcUNYL5C8fw Matka njihet si vend turistik ndër më të frekuentuarit në Shkup. TV21 shkoi për të parë si është gjendja atje, tani në kohë të pandemisë.  Gjallesat e vetme që pamë ishin disa rosa. Restorantet ishin të mbyllura, ndërsa as shitësit...

Zaev: Paga për të gjithë, s’ka përmbarues, s’ka kredi deri në qershor

Kryetari i LSDM-së, ish-kryeministri Zoran Zaev nga selia përmes një konferencë për shtyp, bëri propozimin e masave të reja ekonomike që duhet të ndërmarrë Qeveria e RMV-së. Disa ndër masat e prozopozuara janë: Përmbaruesit do të ndalojnë së punuari deri...

Gati e tërë skuadra e Juventusit kundër Ronaldos

Shumë prej lojtarëve nuk pajtohen me trajtimin prej princi, që i bëhet portugezit. Ditët e fundit ka pasur zëra të shumtë mbi faktin që disa futbollistë të Juventusit janë larguar nga Torino gjatë këtyre ditëve për t’u kthyer pranë familjeve...

Komuna e Studeniçanit i dhuron auto ambulancë Ministrisë së shëndetësisë

Duke e parë situatën e vështirë e cila ka kapluar vendin tonë si pasojë e përhapjes së virusit korona, me propozim të kryetarit të Komunës së Studeniçaniz z.Azem Sadiku, Këshilli i Komunës së Studeniçani në mbledhjen e jashtzakonshme e...
- Reklama -

Latest News

Maqedonia ka miell të mjaftueshëm, nëse shtrenjtohet gruri rritet edhe çmimi i miellit

https://youtu.be/pJxbpjUv890 Mullinjtë në Tetovë nuk kanë mungesë të grurit dhe miellit. Kështu thonë nga dy fabrikat për përpunimin e miellit,...
- Reklama -

Pandemia, rrezik edhe për bizneset, zejtarët kërkojnë ndihmë nga shteti, transportuesit teste të shpejta për koronavirus

https://youtu.be/ICOLqHyXzjw Është reduktuar kërkesa për shërbime, e me këtë është vënë nën pikëpyetje ekzistenca e bizneseve dhe vendeve të punës të 5.800 zejtarëve dhe 3.300...

Inspektorët në terren! Mbyllen 22 restorante, gjoba për tregtarët për rritje të çmimeve

Inspektorët e Inspektoratit shtetëror sanitar ende janë në spitalin e Ohrit duke i bërë inspektimet për pacienten 66 vjeçare nga Struga të cilën nuk...

“Jetojmë pa panik, sepse nuk kemi televizor”, izolimi për familjen Lozana nuk është diçka e re

https://youtu.be/cc4FMRgYFvs Familja Lozana nga Shkupi nuk ka televizor në banesën të cilën jetjonë. Irena Lozana thotë se asnjëherë nuk sheh lajme, ndoshta gjatë gjithë vitit...

Mbrojtja nga Covid-19 nëpër burgje, të burgosurit ankohen, autoritetet thonë se janë marrë masat e nevojshme

https://youtu.be/oKjmUI53pbo Të burgosurit ankohen ndërsa autoritetet pohojnë se higjiena në burgje është në nivel. Drejtorët e dy shtëpive ndëshkuese-korrektuese në Shkup thonë se po i...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com