Category:

Uncategorized

Parashikimi i motit për sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të ndryshueshme të diellit. Paradite në pjesët perëndimore të vendit do të...

Ligji për Regjistrimin e Popullsisë në votim para deputetëve

Kuvendi sot duhet të mbajë vazhdimin e seancës së 29-të, në të cilën pritet të votohet Propozim ligji për Regjistrimin e popullsisë, amvisërive dhe...

Qeveria do të mbajë seancë të rregullt

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do ta mbajë seancën e rregullt të 40-të. Në seancë, siç kumtoi pres-shërbimi qeveritar, do të shqyrtohen...

Zaev: T’i dëgjojmë rekomandimet e punonjësve shëndetësorë dhe të Sinodit të KOM-it dhe t’i festojmë festat me përgjegjësi

Kryeministri Zoran Zaev e uroi festën e sotme – Uji i bekuar, të gjithë besimtarëve ortodoksë, Sinodit të Kishës ortodokse të Maqedonisë – Arqipeshkvisë...

Regjistrohen 331 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit (18/19.01.2021) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, janë shqiptuar gjithsejtë 331 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse...

Urim nga lideri i VMRO-DPMNE-së Mickoski me rastin e Ujit të Bekuar

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski me rastin e festës së madhe krishtere Uji i Bekuar dërgoi urim deri tek kreu i Kishës Ortodokse të...

Portugalia shpreson në mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare deri në korrik, fokusi i bisedimeve me Sofjen në Planin e Aksionit

Kryesuesja aktuale me BE-në, Portugalia, shpreson se në gjysmën e parë të këtij viti do të zhbllokohet kontesti me Sofjen dhe se do të...

Çfarë do të ndajë WhatsApp me Facebook në të ardhmen?

Numri i telefonit, vendndodhja dhe më shumë. Shërbimi i mesazheve i ndan këto të dhëna me Facebook – të paktën në rrethana të caktuara. Kushdo...

Mickoski në bisedime me liderët e partive simotra nga rajoni dhe Evropa: Opozita do të kërkojë mbështetje për zhbllokimin e rrugës drejt BE-së

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski dhe nënkryetari i partisë, Aleksandar Nikollovski në disa ditë në vijim do të realizojnë vizita dhe takime diplomatike me...

Rritje më e dobët ekonomike në Kinë në 40 vitet e fundit

Autoritetet kineze kumtuan për rritje më të dobët ekonomike në mbi 40 vitet e fundit për vitin 2020. Ekonomia e vendit aziatik u rrit për...

Islami në Francë me kartë parimesh

Këshilli francez për konfesionin islam zyrtarisht e ka miratuar kartën për parimet e Islamit në Francë, me çka duhet të fillojë një ristrukturim i...

Në Berovë janë matur –16 gradë, temperaturat ditore nga -5 deri në 4 gradë

Në territorin e gjithë vendit mbrëmë dhe sot në mëngjes janë matur temperatura minus, ndërsa më ftohtë ishte në Berovë – 16 gradë. Në Manastir...