Category:

Magazina

TikTok “armiku shtetëror” amerikan numër një

Si aplikacioni i mbështetur në video-shënime të shkurtra dhe muzikë, u bë njëra prej rreziqeve më të mëdha për aparatin e inteligjencës...

Pasuria e Zakerbergut tejkaloi 100 miliardë dollarë

Vlera neto e pasurisë së drejtorit të përgjithshëm të Fesjbukut, Mark Zakerberg tejkaloi 100 miliardë dollarë për herë të parë, pasi aksionet...

Mot me vranësira dhe me periudha të diellit, pasdite shi dhe erë

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha diellore. Në disa vende, veçanërisht pasdite moti do të jetë...

“Takimet Poetike të Karadakut”- 2020, poeti korçar Skender Rusi nderohet me Çmimin e Parë

Klubi i Shkrimtarëve “Jehona e Karadakut” nga Kumanova, në terren të hapur në amfiteatrin e Gjimnazit “Ismet Jashari” në Likovë, organizoi edicionin...

Mot i ndryshueshëm me reshje të rrëmbyeshme të shiut në orët e pasdites

Moti sot në pjesën më të madhe të vendit do të jetë me diell dhe me vranësira të ndryshueshme me kushte për...

Spitali në Kozle prej nesër i gatshëm për të pranuar pacientë me COVID-19

Në Spitalin e fëmijëve në Kozle të Shkupit po bëhen përgatitjet e fundit për pranimin e pacientëve pozitiv me COVID-19. Nga Ministria...

Maqedonia e Veriut ia dorëzoi Këshillit të Evropës Konventën e ratifikuar për bashkëproduksion kinematografik

Një përfaqësues i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në Strasburg sekretares së përgjithshme të Këshillit të Evropës, Marija Pejçinoviq Buriq ia...

Facebook fshin rreth 900 porosi të lidhura me grupet ultra djathtiste

Facebook dje fshiu afro 900 porosi në lidhje me grupet e ekstremit të djathtë Praud Bojs (Proud Boys) dhe Amerikan Gard (American...

Edhe Lupço Nikollovski “arratiset” nga Shkupi i karantinuar

Sekretari Gjeneral i LSDM-së Lupço Nikollovski përmes një fotografie nga Liqeni i Berovës i ka përshëndetur dhe uruar fundjavë të bukur ndjekësve...

Kristina Dimitrievska fituesja e “Miss Quarantine of the World”(VIDEO)

Për shkak të pamundësisë për tu organizuar një eveniment i vërtetë për zgjedhjen e më të bukurës në botë, për shkak të pandemisë me...

Petrit Çeku dhe Lorik Cana thirrje t’i bashkoheni fushatës “Larg syve, afër zemrës”

Lorik Cana dhe Petrit Çeku dolën me video mesazhe duke apeluar tek të gjithë që t’i bashkohen iniciatives së re “Afër Zemrës” dhe të...

Xeni këngë kushtuar mantelbardhëve “Infermierja ime”

Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Shkëlzen Jetishi – Xeni, si shenjë falënderimi ndaj mantelbardhëve, po sjellë këngë dedikuar atyre. E titulluar “Infermieres sime”, me këtë...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com