ZGJEDHJET

Category:

Maqedoni

Ahmeti porosi Zaevit e Mickoskit: Mësoni nga Goce Dellçevi që me plis fliste para shqiptarëve për problemet e përbashkëta, që i bashkonte njerëzit, e...

Nga tubimi paragjedhor i mbajtur në Urën e Gurit në Shkup, kreu i BDI-së Ali Ahmeti, u dërgoi mesazh dy krerëve të...

Infektohet drejtoresha e Spitalit të Kumanovës Zaharieva: Stresi kronik dhe lodhja e bënë të veten

https://www.youtube.com/watch?v=ztxJNJmFcsA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0Auj8_lWLHbwsmusFLuLejdk3U0jwESy14WJ_86tSlIOAAqna44rre2gk Drejtoresha e Spitalit të Kumanovës, Snezhana Zaharieva është pozitive në koronavrius. Lajmin se testi i saj...

Premtimet e partive për sektorin privat, Visar Ademi: Deklarata të pamenduara mirë

https://www.youtube.com/watch?v=-6g6Bjb6k5I&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2b2AkX0GEp1pGkkRwY99bEkaAspqyUrolOzl5WAFlann2tPx60abiEtYo Rritje të përfaqësimit të drejtë dhe adekuat të shqiptarëve përveç se në sektorin publik këtë herë...

Personat e sëmurë kronik, shtatzënat dhe prindërit e fëmijëve nën 10 vjeç mbeten të liruar nga puna!

Të gjithë personat e sëmurë kronik, persona me aftësi të kufizuara, gratë shtatzëna, por edhe prindër të fëmijëve nën 10 vjeç ose...

Miratohen protokollet për regjistrim në shkolla, për dhënien e provimeve në fakultete dhe punë në kopshte

Qeveria ka miratuar Protokollin për përcaktimin e procedurës për regjistrimin e nxënësve në klasën e parë në shkollat fillore, Protokollin për veprim...

MPB: 562 shkelje për mosmbajtje të maskave mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të kaluara në mbarë shtetin 264 personave u janë dhënë vendime për izolim, derisa 52 të tjerë kanë firmosur...

Këshilli për Siguri sot vendos për gjendjen e jashtëzakonshme në Maqedoni

Këshilli për Siguri sot në do të vendosë për vazhdimin eventual të gjendjes së jashtëzakonshme. Sot është dita e...

Tetovë – 8 raste të reja me Covid-19, në komunën e Tearcës vatër e re e të infektuarve

Në qytetin e Tetovës janë shënuar tetë raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit. Nga QSHP Tetovë për TV21...

I shkarkuar dhe jep dorëheqje. Rexhepi: Për punën time mbaj përgjegjësi para Zotit dhe Ligjit

Ish-kreu i Bashkësisë Fetare Islame të Maqedonisë së Veriut, Sulejman Rexhepi, që pardje u shkarkua nga Rijaseti, sot ka kumtuar dorëheqjen e...

Avionë rusë provokojnë avionët amerikanë që sot fluturuan mbi Maqedoninë e Veriut (Video)

Avionëve luftarak amerikanë B1, që sot fluturuan mbi Maqedoninë e Veriut për nder të anëtarësimit të vendit tonë në NATO, u është...

Bisedë telefonike e Dimitrovit me ministren spanjolle të Punëve të Jashtme, Laja

Me kërkesë të palës spanjolle, ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov sot bisedoi me Arança Gonzales Laja, ministre e Punëve të...

Protokolli, të pakënaqur edhe hotelierët! Inspektorati: Ankesa ka edhe te ne, mund të propozojmë ndryshime

https://youtu.be/p6M3ON9aF_Y Definimi i katër klientëve familjarë në një tavolinë me katër karrige në kafene ka ngjallur pakënaqësi...