Category:

Magazina

7 finalistet e javës së dytë të garës për më të bukurën shqiptare në botë

Spektakli gjigant në garë për ikonën e bukurisë ”Miss Shqiptarja në Botë” ka filluar. Ky event organizohet nga “Gecjan Fashion Gruop”, RTV21...

Taylor Swift fitoi çmimin kryesor në “AMA 2020”, Dua u nderua me çmimin “Kënga favorite”

Në Los Angelos mbrëmë u mbajt ceremonia e shumëpritur për shumë dashamirë të muzikës “American Music Awards 2020”. Me çmimin kryesor “artisti-ja...

Sanremo 2021 shtyhet për në prill

Sanremo, 23 nëntor – Pas shtyrjes nga shkurti në mars, Festivali i famshëm italian i këngës, Sanremo, mund të shtyhet përsëri për...

Petrit Çeku dhe Lorik Cana thirrje t’i bashkoheni fushatës “Larg syve, afër zemrës”

Lorik Cana dhe Petrit Çeku dolën me video mesazhe duke apeluar tek të gjithë që t’i bashkohen iniciatives së re “Afër Zemrës” dhe të...

Xeni këngë kushtuar mantelbardhëve “Infermierja ime”

Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Shkëlzen Jetishi – Xeni, si shenjë falënderimi ndaj mantelbardhëve, po sjellë këngë dedikuar atyre. E titulluar “Infermieres sime”, me këtë...

Rihanna ka gati dokumentarin e saj

Dokumentari i shumëpritur i yllit botëror, Rihanna, pothuajse është gati. Një fans i saj publikoi pak pamje nga dokumentari i ri i këngëtares, të...

Përjetimet e Enis Bardhit në Spanjë, “shpresoj që në fund të majit të fillojmë me ushtrime”

https://youtu.be/oZ7eySdXDLo Spanja është në krye të listës së shteteve evropiane për nga numri i të prekurve me koronavirus. Mbi 170 mijë janë të infektuar. Atje...

Albumi i Dua Lipës renditet i pari në Mbretërinë e Bashkuar

Një tjetër rekord për këngëtaren Dua Lipa ka arritur të bëhet shqiptarja e parë, albumi i së cilës arrin të ngjitet në majë të...

VIDEO / Dua Lipa me performancë të mrekullueshme nga shtëpia

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa përmes Instagramit ka performuar nga shtëpia e saj. Performanca e Duas është realizuar në kuadër të “Late late...