Category:

Sport

Fenerbahçe e interesuar për Tiago Silva

Mbrojtësi i Pari Sen Zhermenit, Tiago Silva mund ta vazhdojë karrierën në Turqi. Sipas portalit turk “Fotomaç”, Fenerbahçe është i interesuar për brazilianin 35-vjeçar, kontrata...

Futbollisti i infektuar i KF Renova: Kujdesuni për shëndetin tuaj dhe familjeve tuaja

Pasi pesë futbollistët e KF Renova rezultuan pozitiv ndaj COVID-19, njëri prej lojtarëve ka një mesazh për qytetarët. Fisnik Nuhiu shkruan në Facebookun e...

Skandal në SHBA – Ylli i NBA-s ka rrahur brutalisht një të ri në mes të rrugës

Ish basketbollisti i Kleveland Kavaliersit, JR Smit ka rrahur një person të përfshirë në trazirat në Los Anxhelos. Viktima është një burrë me ngjyrë...

Kejn: Totenhemi duhet të fitojë në 7-8 ndeshje që të plasohet në Ligën e Kampionëve

Lojtari më i mirë i Totenhemit, Hari Kejn e tha atë çka nevojitet që të përmbushen ambiciet e ekipit këtë sezon në Ligën e...

Derbi Real Betis – Sevilla mund ta rikthejë La Ligën

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas shpreson se derbi mes Sevillës dhe Real Betisit do ta shënojë rikthimin e La Ligës spanjolle, pasi për...

Lampard: Futbolli është futboll, madje edhe pa shikues

Menaxheri i Çellsit, Frenk Lampard, është i lumtur me vazhdimin e futbollit në Gjermani dhe me padurim pret që kjo të ndodhë edhe në...

Mesi tha se ka dashur ta braktisë Barcelonën

Ylli i Barcelonës, Lionel Mesi zbuloi se në vitin 2017 ka dashur ta braktis klubin. Para tre viteve, Mesi ka pasur probleme me organet...

Të gjithë lojtarët e Juventusit rezultuan negativë ndaj Covid-19

Të gjithë lojtarët e Juventusit janë negativë ndaj Kovid-19, transmeton “Korriere dello Sport”. Lojtarët iu nënshtruan testeve të mërkurën dhe rezultatet e asnjërit prej tyre...

Zbulohen borxhet tronditëse të Mançester Junajtedit

Borxhet e gjigantit anglez, Mançester Junajted janë rritur për shkak të pandemisë së koronavirusit. Të dhënat financiare të klubit për tremujorin e parë të...

Kurtoa: Të gjithë me padurim e presin rifillimin e La Ligës

Portieri i Real Madridit, Tibo Kurtoa e shprehu entuziazmin e tij për vazhdimin e stërvitjeve. Këtë javë, skuadrat spanjolle i filluan stërvitjet përsëri pas një...

Kosovë, Batatina kërkon rikthimin e tifozëve në tribuna

Superliga e Kosovës ka dy ditë që ka marrë “dritën jeshile” nga Ministria e Shëndetësisë për rikthmin në fusha të blerta. Kështu pas vendimit...

Sllovenia rinis futbollin, në këto data luhen ndeshjet e para

Sllovenia është shteti i radhës në Europë që do të vazhdoj futbollin. Federata ka gjetur akordin me autoritetet shtetërore dhe është zgjedhur data e rifillimit...