Category:

Rajon

Shqipëri, 1 viktimë dhe 125 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 506 testime të realizuara për të dyshuar të prekur...

Kosovës i shtohen 14 viktima dhe 172 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka regjistruar të hënën në Kosovë 172 raste të reja me koronavirusin e ri, pas marrjes...

Në pikën kufitare Shqipëri-Kosovë, konfiskohen 6 kg marihuanë

Sot gjatë orës 11:20,  zyrtarët kufitar në pikën kufitare Vërmicë, gjatë regjistrimit në sistem të automjetit “Seat” me targa lokale i cili...

Kosovë, pasojat e koronavirusit, bien të hyrat buxhetore dhe humbin 50 mijë vende të punës

Koronavirusi përveç në shëndetin publik, ka goditur rëndë edhe ekonominë e Kosovës, veçanërisht të hyrat e buxhetore të shtetit dhe në humbjen e vendeve...

Shqipëri, 302 persona të shëruar nga koronavirusi

Edhe 19 persona janë shëruar nga koronavirusi në Shqipëri, duke e çuar numrin e të shëruarve në 302. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes...

Infektohen 9 persona të tjerë me CoVid-19, shkon në 548 numri total i të prekurve në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 9 persona.  Lajmi është bërë i ditur nga ministria e shëndetësisë të cilët kanë njoftuar se në...

Haradinaj refuzon ftesën e Kurtit

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka refuzuar kërkesën e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për pjesëmarrje në tryezën lidhur me pandeminë COVID-19. Përmes një...

Sot pensionistët në Shqipëri mund të dalin për ajrosje

Shqipëria mbyllet edhe për këtë fundjavë, duke nisur nga dita e djeshme ora 17:30, por pensionistët do të mund të dalin për ajrosje në...

Shkon në 539 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri

Task forca e Ministrisë së Shëndetësisë në Shqipëri në njoftimin e përditshëm bëri të ditur se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 21...

Shënohet viktima e 12-të nga Kovid-19 në Kosovë, viktima nga Ferizaj

Edhe një person ka vdekur nga koronavirusi në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur Klinika Infektive. Viktima është nga Komuna e Ferizajt dhe...

Kosovë, Kurti i shkruan letër Thaçit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i është drejtuar me një letër presidentit Hashim Thaçi, përmes së cilës ka qartësuar se nuk heziton t’i përgjigjet...

Edhe 26 raste të reja me Kovid-19 në Kosovë, gjithsej 449 të infektuar

Në Kosovë gjatë ditës së djeshme janë regjistruar 26 raste të reja të të sëmurëve nga Kovid-19, si dhe tetë persona të cilët janë...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com