Vesna Jakimovska

“Pro” apo “kundër” legalizimit të marihuanës! Qytetarët me mendime të ndara, skepticizëm edhe te politikanët

Mendime të ndara dhe skepticizëm te qytetarët por edhe te politikanët ka shkaktuar paralajmërimi i kryeministrit Zaev, për legalizimin e marihuanës në...

Zaev: S’jemi larg marrëveshjes me Bullgarinë! Shpreson për takim të ri me Borisovin në dhjetor

https://youtu.be/1Mkn2owtqTQ Kryeministri Zoran Zaev me kënaqësi do të takojë dhe do të bisedonte me miq. Kjo deklaratë...

Recesioni do ta godasë buxhetin e ri! “Nuk është koha për shitjen e të mirave shtetërore”

https://youtu.be/hZFJI2BADSg Buxheti i 2021 mund të realizohet me sukses vetëm nëse ndiqen projeksionet e bëra në pjesën...

Sistemi për kontroll duhet të përmirësohet! Korrupsioni në furnizimet publike në ndërmarrjet publike?

https://youtu.be/gmh_LI7fR8I Dobësi serioze janë regjistruar në procesin e zbatimit të furnizimeve publike në ndërmarrjet publike dhe shoqëritë...

Oda e hotelierëve do të kërkojë ndihmë! “Pakoja me grante të industrive është selektive”

https://youtu.be/57yIxrrEbP4 Pako me masa të reja për hotelierët dhe industrinë hotelierike. Kërkesë të këtillë deri te Qeveria...

A është në radhë Telekomi për shitje? Bytyqi thotë se është e mundur nëse nuk prodhon vlerë të shtuar

https://youtu.be/_IJCYy6xdUg A është në radhë Telekomi për shitje?! Pas paralajmërimeve për shitje të Ndërmarrjeve publike të cilat...

Hotelet para mbylljes! Punëtorët turistikë kërkojnë investim financiar në sektorin e turizmit

https://youtu.be/KrW-ux9odRc Një pjesë e hoteleve para mbylljes. Korona-kriza goditi rëndë sektorin e turizmit dhe hotelierisë. Paralajmërimi erdhi...

Bullgaria s’do të thotë po, veto më se e sigurt! Kryeministri Zaev thotë se e ka përgatitur popullin për këtë skenar

https://youtu.be/17Jst4Ae0JE Më se e sigurt është se Bullgaria do të vendos veto për fillimin e negociatave mes...

Shëndetësia ka mungesë të personelit! A ka nevojë për aktivizim të mjekëve të pensionuar?!

https://youtu.be/A7i7wleeM3g Mungesa e infektologëve dhe motrave medicinale është problem në gjithë sistemin shëndetësor. Përderisa kapacitetet spitalore çdo...

SKANDALOZE: 11 vjeçarja përdhunohet 1 vit nga kushëriri 19 vjeç! Nëna e viktimës rrëfen tmerrin?! (Pjesa I)

https://www.youtube.com/watch?v=jPo0fF8jRN4 Ka tre javë që ka mbushur 11 vjet. Por, ditëlindjen nuk e gëzoi.  E kaloi atë duke qarë, në gjendje traume. Traumën, siç thotë e...

Përleshje me armë zjarri në Matkë (Video)

Në orën 14.54 në Shkup - Kanioni i Matkës, M. S. me disa persona të tjerë sulmuan fizikisht A.S. dhe A. S. ata gjithashtu...

Detaje rreth vrasjes së djeshme në Haraçinë

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike në Shkup miratoi urdhër për kryerjen e hetimeve ndaj një personi të dyshuar për veprat penale “vrasje” dhe...

Ali Ahmeti për TV21: Më ka ftuar Specialja, do të shkoj!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë. Këtë informacion e ka konfirmuar vetë Ahmeti për...

Mbi 420.000 njerëz do të mbeten pa punë në Itali

Italia, ku aktiviteti prodhues është zvogëluar për 34 për qind si rezultat i virusit Kovid-19, po përballet me një krizë të madhe, me ç’rast...