Jovica Paunoski

Deri në vitin 2023 qyteti i parë me 5g në Maqedoni, “Lajmet e rreme për 5g më aktuale kur u bëmë pjesë e NATO-s”

https://youtu.be/ig4u4P8kZBU Automjete autonome, smart qytete, operacione dhe diagnostikim i pacientëve nga distanca, makina që udhëheqin makina tjera,...

Filipçe: Janari do të jetë muaji më kritik me Covid-19

https://youtu.be/Lb1xDfTWY4Y Me më shumë testime për Covid-19, por me teste, rezultatet e të cilave që do të...

Protestë kundër brutalitetit policor, lule për policët në shenjë pajtimi

https://youtu.be/WckKLROUeb8 Në të njëjtin vend ku ka ndodhur incidenti para dy ditëve, sot u mbajt marsh kundër...

Drejtorët do të zgjidhen përmes konkursit! Raportet revizore do të merren seriozisht nga udhëheqësit

https://youtu.be/8E38jHJ1mUo Nëse dëshironi të jeni drejtor i ardhshëm nën ombrellën e shtetit, nga tani do të aplikoni...

Pendarovski: Siguria në vend është stabile, Maqedonia do të vendos 5G, por sipas protokolleve të Aleancës

https://youtu.be/DYPCdr5ORQM Po ndiqen të gjithë situatat të cilat mund të shkaktojnë probleme serioze, posaçërisht vala e re...

Pritet valë e re e virusit korona në vjeshtë, ekziston mundësia për vendosjen e masave të reja restriktive

https://youtu.be/544VIjF9mqA Vera po mbaron, ndërsa me të edhe periudha stabile të cilën e kemi pasur deri më...

Vjedhet kufoma nga reparti infektiv në Strumicë, më pas kthehet krevati bosh i spitalit

https://youtu.be/J6gBfWJrSWc Ka ndërruar jetë në Klinikën infektive në Strumicë, e më pas kufomën së bashku me krevatin...

Nuk ka vendim për mësim përgjatë gjithë ditës, kurba e rasteve pozitive me Covid-19 përsëri në rritje

https://youtu.be/P7kEYNV5RLw Pas më shumë se një muaji linja epidemiologjike të rasteve pozitive përsëri në rritje. Gjatë 4...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...

SKANDALOZE: 11 vjeçarja përdhunohet 1 vit nga kushëriri 19 vjeç! Nëna e viktimës rrëfen tmerrin?! (Pjesa I)

https://www.youtube.com/watch?v=jPo0fF8jRN4 Ka tre javë që ka mbushur 11 vjet. Por, ditëlindjen nuk e gëzoi.  E kaloi atë duke qarë, në gjendje traume. Traumën, siç thotë e...

Përleshje me armë zjarri në Matkë (Video)

Në orën 14.54 në Shkup - Kanioni i Matkës, M. S. me disa persona të tjerë sulmuan fizikisht A.S. dhe A. S. ata gjithashtu...

Detaje rreth vrasjes së djeshme në Haraçinë

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike në Shkup miratoi urdhër për kryerjen e hetimeve ndaj një personi të dyshuar për veprat penale “vrasje” dhe...

Ali Ahmeti për TV21: Më ka ftuar Specialja, do të shkoj!

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë. Këtë informacion e ka konfirmuar vetë Ahmeti për...

Mbi 420.000 njerëz do të mbeten pa punë në Itali

Italia, ku aktiviteti prodhues është zvogëluar për 34 për qind si rezultat i virusit Kovid-19, po përballet me një krizë të madhe, me ç’rast...