Desk

3318 Posts

Kosovë, xhamitë do të hapen pasi të lehtësohen masat për mbrojtje nga Covid-19

Xhamitë në Kosovë, edhe pse jemi në muajin e shenjtë të besimtarëve të konfesionit mysliman, Ramazan, edhe më tutje mbeten të mbyllura, si masë...

Aksident në autostradën Tetovë-Shkup, ka ndërruar jetë një 25 vjeçar

Një veturë e tipit “ford renxher” me targa të Tetovës i drejtuar nga I.B. (25) nga Tetova dje rreth orës 7:20 kishte dalë nga...

Parlamenti francez e vazhdoi gjendjen e jashtëzakonshme deri më 10 korrik

Parlamenti francez mbrëmë votoi për vazhdimin e gjendjes së jashtëzakonshme në vend deri më 10 korrik. Disa deputetë edhe në Senat dhe në Asamblenë Kombëtare...

LSDM propozon që zgjedhjet të mbahen më 14 qershor

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev, pas takimit të përbashkët me partnerët e koalicionit “Mundemi”  deklaroi se qëndrim i përbashkët i koalicionit është që të...

DAP-i i dorëzoi fletëparaqitjet vjetore të tatimeve, qytetarët t’i kontrollojnë deri më 31 maj

Drejtoria e të Ardhurave Publike i përgatiti dhe ua dorëzoi qytetarëve fletëparaqitjet vjetore të tatimeve për vitin 2019. Prej atje iu bëjnë thirrje të...

Mariçiq: Deri në fund të vitit pritet t’i fillojmë bisedimet për anëtarësim

Në muajt e ardhshëm duhet të presim ngjarje të rëndësishme për zgjerimin. Në fillim të qershorit Komisioni Evropian do të publikojë propozim-kornizë negocuese për...

Xhamitë bëhen gati, BFI publikon listën e masave mbrojtëse

Hapja e Xhamive, publikohet lista me masat mbrojtëse gjatë faljes së namazeve nëpër xhami. Të nderuar, Rijaseti i BFI-së në RMV, me rastin e rihapjeve...

24 pacientë të shëruar nga Covid-19, regjistrohen 20 raste të reja

24 pacientë janë regjistruar të shëruar nga Covid-19 në Intstitutin për Shëndet publik. Pacientët e shëruar janë 11 nga Shkupi, 10 nga Kumanova, 2...

Sërish rritje e të infektuarve të rinj me Covid-19, Tetova vatër e re

Numri i të infektuarve të rinj në shtet sërish është në rritje. Dje janë regjistruar 36 raste të reja, me çka numri i përgjithshëm...

Shqipëri, shënohen 12 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 12 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri. Rastet janë kontakte të rasteve të mëparshme, konkretisht 8 raste...

Pa energji elektrike nesër një pjesë e Hasanbegut

Për shkak të ndërhyrjes së planifikuar teknike në sistemin elektrik nesër pa furnizim me energji elektrike do të mbeten një pjesë e konsumatorëve të...

Albright: SHBA-ja nuk po ndihmon si dikur në zgjidhjen e mospajtimeve mes Kosovës dhe Serbisë

Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk janë duke ndihmuar tani sikur dikur në zgjidhjen e mospajtimeve mes...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com