Category:

Sport

Ronaldo nuk do të luaj në ndeshjen kundër Barcelonës

Cristiano Ronaldo ka rezultuar sërish pozitiv me COVID-19 dhe si rezultat nuk do të mund të luaj kundër Barcelonës në ndeshjen e...

Më 11 nëntor luhet ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës më 11 nëntor do të zhvillojë ndeshje miqësore me Shqipërinë. Federata e Futbollit e Kosovës...

Shqipëria e Kosova në nëntor do të zhvillojnë ndeshje miqësore

Përfaqësuesja e Kosovës më 11 nëntor do të zhvillojë ndeshje miqësore me Shqipërinë. Federata e Futbollit e Kosovës...

Të gjitha klubet në Serinë A votuan të luhet këtë sezon

Të gjitha 20 ekipet në Serinë A e mbështetën idenë për  vazhdim të sezonit të pezulluar për shkak të koronavirusit. Në takimin e sotëm  në...

Edhe një tjetër kampionat pritet të rinisë

Kampionati ukrainas është gati që të rinisë. Më 30 maj do të rinisë java e 24 që mbeti e ngrirë në program kur u mbyll...

La Liga kthehet më 7 ose 14 qershor

Kampionati spanjoll në futboll do të kthehet më 7 ose 14 qershor me ndeshje pa publik, konfirmon “Kadena Kope”, duke u thirrur në burime...

UEFA ka për qëllim që Kampionati Evropian të luhet në 12 qytetet e njëjta që ishin planifikuar

Federata Evropiane e Futbollit kumtoi se të gjitha 12 qytetet kanë shprehur gatishmëri për të pritur Euro 2020, vitin e ardhshëm dhe për këtë...

Konte: Ekipet e sportit mund të kthehen në stërvitje më 18 maj

Kryeministri i Italisë, Xhuzepe Konte paralajmëroi se sportistë të cilët merren me sporte individuale mund të kthehen në stërvitje më 4 maj, ndërsa ekipet...

Murinjo e shpalli lojtarin më të mirë në histori, nuk është as Mesi e as Kristiano

Trajneri i Totenhemit, Zhoze Murinjo e ka shpallur brazilianin Ronaldo për lojtarin më të mirë në histori. Portugezi ka punuar me pronarin e dyfishtë të...

Ixhe bën trajnime me simulues, shoferi profesionist përgatitet nga shtëpia për sukseset e reja

https://youtu.be/zB0PmGNL6Rs Shoferi profesionist Igor Stefanovski Ixhe, automjetin real e zëvendësoi me atë virtual. Në vend që të marrë pjesë në gara me automjete, për shkak...

Parashikim i errët për Premier ligën nga Geri Nevil

Legjenda e Mançester Junajtedit, Geri Nevil, dyshon se sezoni në Premier ligë do të përfundojë për shkak të pandemisë së koronavirusit. “Duket se jam në...

Çiklisti në aksion, David Martineli shpërndanë barna me biçikletë

https://youtu.be/ZEj8pM3SePA Biçikleta e David Martinelit është një mjet pune. Italiani 26-vjeçar është çiklist profesionist. Por, për shkak të koronavirusit, sezoni i çiklizmit është ndërprerë. Martineli...