ZGJEDHJET

Category:

Rajon

Serbi, nuk do të ketë orë policore!

Qeveria e Serbisë vendosi që të mos vendoset ora policore e paralajmëruar nga Presidenti Aleksandër Vuçiq. Shtabi i krizave...

Kosovë, Haxhiu: Qeveria Hoti po dëshiron të mbajë klientelat korruptuese

Një ditë pas dorëheqjes së disa prej anëtarëve të grupit të ekspertëve për Vetingun, ish ministrja e drejtësisë, Albulena Haxhiu ka thënë...

Meta: Në Shqipëri edhe pse nuk ka as datë zgjedhjesh ende në horizont kemi një tension artificial

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, duke iu referuar situatës parazgjedhore në Maqedoninë e Veriut, shkruan se në vendin tonë po mbizoteri një...

Gjukanoviq: Mali i Zi iu përgjigj pandemisë në kohë dhe në mënyrë efikase

Presidenti malazez Milo Gjukanoviq deklaroi se vendi kishte treguar në luftën kundër koronavirusit të ri se ishte gati të përgjigjet në kohë të duhur,...

Ndërprerje e qarkullimit ajror, hekurudhor dhe rrugor midis Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut deri më 15 maj

Qeveria grekle deri më 15 maj e vazhdoi masën për kufizim të përkohshëm të të gjitha linjave ajrore, hekurudhore dhe rrugore me Maqedoninë e...

Shkon në 25 numri i viktimave nga COVID-19, në total 494 të infektuar në Shqipëri

Një 90-vjeçar ka humbur jetën mëngjesin e sotëm si pasojë e koronavirusit në Shqipëri, por që vuante edhe nga sëmundje të tjera, duke e çuar...

Shënohet viktima e nëntë nga koronavirusi në Kosovë, viktima e parë në Suharekë

Edhe një person ka vdekur nga koronavirusi në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar Qendra Klinike Universitare e Kosovës përmes një shkrimi në Facebook, teksa...

Rënie e numrit të të infektuarve me COVID-19 në Shqipëri

Në Shqipëri në natën e fundit është shënuar rënie e të infektuarve të rinj me COVID-19. Sipas Eugena Tomini nga Instituti për Shëndet Publik, të...

Kurti -Thaçit: Po, zgjedhje pas pandemisë!

Kurti: Se kam të qartë standardin e dyfishtë që po tentohet të imponohet në rrugë jokushtetuese Kryeministri në detyrë Albin Kurti i ka kthyer letrën...

Tërmet në Shqipëri! Magnitudë rreth 4.5 të shkallës Rihter

Një tërmet me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter ka goditur qytetin e Durrësit. Sipas EMSC, janë dy lëkundje të njëpanjëshme e para 3.3 dhe...

Shqipëri, 48 punonjës shëndetësor të infektuar, janë shëruar 32

Pas 9 marsit, kur është regjistruar rasti i parë me Kovid-19, në Shqipëri, nga ky virus i rrezikshëm janë infektuar 48 punonjës shëndetësor, mjekë...

Shqipëri, shkon në 446 numri i të prekurve nga koronavirusi

13 raste të reja  janë infektuar me Covid 19 në të gjithë Shqipërinë gjatë 24 orëve të fundit. Deri në këto momente janë testuar 3877...