ZGJEDHJET

Category:

Drejtësi

Gjykimi për rastin “Monstra” shtyhet për më 26 gusht

Gjykimi për rastin “Monstra” do të vazhdojë më 26 gusht. Seanca e sotme për "Monstrën" u shty për shkak të mungesës së...

Kërkohet përgjegjësi disiplinore për një punonjës në MPB i cili ishte edhe anëtar i Këshillit të Komunës së Haraçinës

Departamenti i Kontrollit të Brendshëm, Hetimeve Kriminale dhe Standardeve Profesionale në MPB ka parashtruar një iniciativë për fillimin e procedurës për përcaktimin...

Boki 13 në Prokurori po parashtron kallëzime penale për të paktën 30 persona

Në Prokurorinë Themelore Publike në Shkup sot Bojan Jovanovski – Boki 13, vazhdoi me dorëzimin e kallëzimeve penale në procesverbal në lidhje...

Deskoska: PSP- ja u shua, por jo edhe lëndët që ka hapur

Sot hyn në fuqi Ligji i ri për Prokurorinë Publike. Prokuroria Speciale Publike (PSP) si institucion formalisht është shuar, por jo edhe...

Ristoska: E hidhur është shija e ndarjes, por të ëmbla janë kujtimet

E hidhur është shija e ndarjes dhe e të gjitha planeve të parealizuara, por të ëmbla janë kujtimet për tejkalimin e sfidave...

Jovevski: Prokuroria është e gatshme për zbatim të Ligjit të ri, lëndët e PSP-së do të marrin fund

Prokurori shtetëror publik Lubomir Jovevski siguron se Prokuroria Publike është e gatshme dhe me përkushtim dhe angazhim të madh do të fillojë...

Po përgatitet raport për marrjen në pyetje të Den Donçevit, do t’i parashtrohet Prokurorisë Themelore

Ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev në konferencë për shtyp kumtoi se për momentin po përgatitet shkresa adekuate zyrtare, përkatësisht raporti...

Edhe Zaevi i komentoi “bombat” për Mickoskin

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka komentuar "bombat" ku dëgjohet duke folur lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Zaev mohon...

“Bomba” të reja, Mickoski kundër ligjit për PPS që të ndërprehet lënda “Perandoria”

Sërish publikohen bomba. Në kanalin “Reket 2” në “Jutjub” janë publikuar biseda të incizuara ku dëgjohet duke folur lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan...

Den Donçev thirret për bisedë në polici

Ministria për Punë të Brendshme konfirmon për TV21 se ish-drejtori i Fondit p;r Sigurim Shëndetësor, Den Donçev, është thirrur për t’u marrë...

Anulohen të gjitha seancat dhe debatet në Departamentin penal të Gjykatës së Apelit

Të gjitha seancat dhe debatet publike të caktuara për javën e ardhshme në Departamentin penal të  Gjykatës së Apelit Shkup anulohen, informojnë...

Mbyllet lënda “Pacienti”, Osmani: Prokuroria vlerësoi se nuk kishte asgjë të paligjshme në punën time

Ish-Ministri i Shëndetësisë, tani në postin e zëvendëskryeministrit, Bujar Osmani në Facebook ka njoftuar se Prokuroria Publike e ka mbyllur hetimin për...