Category:

Magazina

Dua Lipa pjesë e nominimeve në “American Music Awards”

Ceremonia e ndarjes së çmimeve muzikore  në “American Music Awards” do të fillojë më 22 nëntor 2020. Në...

DJ Dark Child shijon romancën e tij në Suedi (FOTO)

Dj i mirënjohur nga Gostivari Jeton Kadriu, i njohur për publikun si “DJ Dark Child” po shijon momente romantike në Halmstad të...

Çka fliste Loredana për Mozzik para tre vjetëve?

Çka fliste reperja Loredana për Mozzik para tre vjetëve? Ndiqeni emisionin "Fol Shqip Show".

Maqedonia e Veriut ia dorëzoi Këshillit të Evropës Konventën e ratifikuar për bashkëproduksion kinematografik

Një përfaqësues i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në Strasburg sekretares së përgjithshme të Këshillit të Evropës, Marija Pejçinoviq Buriq ia...

Facebook fshin rreth 900 porosi të lidhura me grupet ultra djathtiste

Facebook dje fshiu afro 900 porosi në lidhje me grupet e ekstremit të djathtë Praud Bojs (Proud Boys) dhe Amerikan Gard (American...

Edhe Lupço Nikollovski “arratiset” nga Shkupi i karantinuar

Sekretari Gjeneral i LSDM-së Lupço Nikollovski përmes një fotografie nga Liqeni i Berovës i ka përshëndetur dhe uruar fundjavë të bukur ndjekësve...

Kristina Dimitrievska fituesja e “Miss Quarantine of the World”(VIDEO)

Për shkak të pamundësisë për tu organizuar një eveniment i vërtetë për zgjedhjen e më të bukurës në botë, për shkak të pandemisë me...

Petrit Çeku dhe Lorik Cana thirrje t’i bashkoheni fushatës “Larg syve, afër zemrës”

Lorik Cana dhe Petrit Çeku dolën me video mesazhe duke apeluar tek të gjithë që t’i bashkohen iniciatives së re “Afër Zemrës” dhe të...

Xeni këngë kushtuar mantelbardhëve “Infermierja ime”

Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Shkëlzen Jetishi – Xeni, si shenjë falënderimi ndaj mantelbardhëve, po sjellë këngë dedikuar atyre. E titulluar “Infermieres sime”, me këtë...

Rihanna ka gati dokumentarin e saj

Dokumentari i shumëpritur i yllit botëror, Rihanna, pothuajse është gati. Një fans i saj publikoi pak pamje nga dokumentari i ri i këngëtares, të...

Përjetimet e Enis Bardhit në Spanjë, “shpresoj që në fund të majit të fillojmë me ushtrime”

https://youtu.be/oZ7eySdXDLo Spanja është në krye të listës së shteteve evropiane për nga numri i të prekurve me koronavirus. Mbi 170 mijë janë të infektuar. Atje...

Albumi i Dua Lipës renditet i pari në Mbretërinë e Bashkuar

Një tjetër rekord për këngëtaren Dua Lipa ka arritur të bëhet shqiptarja e parë, albumi i së cilës arrin të ngjitet në majë të...