Shpërthimi i fuqishëm trondit Turqinë, dyshohet për sulm terrorist?

TË FUNDIT

Tetovë, me fishekzjarre festojnë 108 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë

Në sheshin Iliria në Tetovë me fishekzjarre po festohet 108 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë.

41 viktima dhe 1022 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 3127 testime të realizuara,...

Black Friday, turma me qytetarë për të blerë! Filipçe: Duhet të jeni të durueshëm

https://youtu.be/nbNvO7FY5U0 Turma të mëdha vërshuan qendrat tregtare të Shkupit ditën e djeshme....

Dita e tretë e protestave të VMRO-DPMNE-së! Mickoski: Këtë fundjavë në Sofje copëtohet identiteti

https://youtu.be/XC1qXQ8Ckcw Zoran Zaev është duke përgatitur një dështim kombëtarë, por nga secili...

Jeton e vetme në një dhomë konvikti! E përmalluar për fëmijët kërkon ndihmë

https://youtu.be/4QLTvlEr72E Kjo është Zana Kuqi nga Tetova. Ajo jeton...

Një shpërthim i fuqishëm është shënuar në Turqi këtë të hënë, më konkretisht në qytetin Iskenderun.

Sipas mediave turke, fillimisht një person ka shkëmbyer zjarr me policinë, e më pas ka hedhur veten në erë me bombën që kishte fiksuar në trup.

Veç personit të vetë shpërthyer, fatmirësisht deri më tani nuk ka raportime për viktima.

Ndërkohë më tej shkruhet se forca të shumta të policisë janë drejtuar për në vendin e ngjarjes./TCH

TË NGJAJSHME