Lazio me “poker” shpërfytyron Milanin, kuqezinjtë zyrtarisht në krizë

TË FUNDIT

Lazio ka shkatërruar 4-0 në “Olimpico” Milanin duke i futur këta të fundit zyrtarisht në krizë.

Ndeshja nisi keq që në minutën e 4′ kur Milinkovic-Savic gjeti rrugën e rrjetës.

Në minutën e 38′ Zaccagni dyfishoi shifrat duke mbyllur pjesën e parë me avantazhin e dyfishtë.

Vendasit në presën realizuan dhe 2 gola të tjerë me Luis Alberto 67′, Felipe Anderson 75′.

Kjo humbje e mban ende Milanin në vendind e 2 me 38 pikë, ndërsa Lazio e ndjek nga pas me 37 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Milani pret Sassuolo, ndërsa Lazio pret Fiorentinën.

error: Content is protected !!