ZGJEDHJET

Çulevi pjesëmarrës në Forumin onlajn rajonal të ministrave të Punëve të Brendshme dhe Sigurisë

Must Read

Gjendja e Nezir Çajanit po përmirësohet, 19 vjeçari i lumtur falenderon donatorët

https://youtu.be/g3BNqSN2VJQ Më në fund Neziri po buzëqesh. Një vit pas aksidentit në...

LSDM-ja është për ardhmëri të sigurt, Shahpaska: E kërkojmë votën tuaj për të vazhduar me politikat e mira

Bartësja e LSDM-së në Njësinë Zgjedhore 3, Jagoda Shahpaska, e kërkoi mbështetjen e qytetarëve edhe për një...

199 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të kaluara nga 1545 teste të realizuara 199 persona...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Sot, Ministri i Punëve të Brendshme, Naqe Çulev, nëpërmjet aplikacionit vebeks, mori pjesë në takimin e Forumit rajonal të ministrave të Punëve të Brendshme dhe Sigurisë së Nismës rajonale për migracion, azil dhe refugjatë (MARRI), i organizuar në kuadër të kryesimit të Kosovës.

- Advertisement -

Në paraqitjen e tij, ministri Çulev iu referua pandemisë Kovid-19 dhe sfidave që lidhen me të me të cilat përballen zyrtarët policor në punën e tyre të përditshme, si dhe në luftën kundër trafikimit të qenieve njerëzore dhe migracionit të paligjshëm.

Ndërsa, siç kumtoi MPB-ja, ai shprehu mirënjohje për MARRI dhe partnerët e tij për bashkëpunimin e deritanishëm dhe angazhimin e madh që ata tregojnë çdo ditë drejtë Ministrisë së Punëve të Brendshme.

“Në Forum, Republika e Kosovës i dorëzoi Malit të Zi, zyrtarisht kryesinë e MARRI dhe u miratua “Deklarata e Prishtinws”, e cila, ndër të tjera, inkurajon ministrat e Punëve të Jashtme të pjesëmarrësve të MARRI të avokojnë për krijimin e MARRI-t si agjenci kryesore për migracionin në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor”, thuhet në kumtesën e MPB-së. /MIA

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

LSDM-ja është për ardhmëri të sigurt, Shahpaska: E kërkojmë votën tuaj për të vazhduar me politikat e mira

Bartësja e LSDM-së në Njësinë Zgjedhore 3, Jagoda Shahpaska, e kërkoi mbështetjen e qytetarëve edhe për një mandat, me qëllim, siç tha,...

199 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të kaluara nga 1545 teste të realizuara 199 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19....

VMRO-DPMNE me masa për ekonomi të fortë, Stojanoska: Do ta ulim papunësinë nën 10%

Bartësja në Njësinë Zgjedhore nr.6 nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Dafina Stojanoska, nga Tetova porositi se në programin e tyre zgjedhor ofrojnë projekte...

“Gruaja të mos përdoret si kukull”, Valbona Reka paralajmëron Ligj për barazi gjinore

Bartësja e listës në njësinë zgjedhore numër 4, Valbona Reka nga koalicioni “Tash është koha” thotë se pas 15 korrikut do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -