ZGJEDHJET

Category:

Sport

Milani dhe Interi me stadium të ri, Presidenti i Milanit Scaroni: Do të jetë stadiumi më i bukur në botë

Presidenti i Milanit Paolo Scaroni, deklaroi për Corriere della Sera se stadiumi i ri i përbashkët me Interin do të jetë gati...

Armend Dallku ka folur pas incidentit gjatë ndeshjes mes Gjinalit dhe Prishtinës

Trajnerit të Prishtinës i është hedhur sprej në sy nga policia, pas një sherri të krijuar në mesin e fushës, pas përfundimit...

Murinjo: Nuk është fundi i botës nëse Totenhemi nuk përfundon në top 6

Trajneri i Totenhemit, Zhoze Murinjo ka deklaruar sot se nuk do të jetë fundi i botës nëse Sparsit nuk arrijnë të përfundojnë...

Juventus me pozitë kategorike për Ronaldon

Kristijano Ronaldo do të mbetet në ekipin e Juventusit për sezonin e ardhshëm. Kjo është pozitë kategorike  e udhëheqësisë  së klubit, transmetoi sot “Kalçomerkato”,...

UEFA organizon video konferencë të re për të ardhmen e sezonit

UEFA do të organizojë video konferencë të re më 23 prill në temën opsione për përfundimin e sezonit 2019/2020. Kjo do të ndodhë pasi...

FIBA ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar të mbahen në korrik...

Shkëndija “shënon” edhe kur nuk luan, Klubi kuqezi me donacion për spitalin e Tetovës

https://www.youtube.com/watch?time_continue=64&v=soWiEQOn3Uc&feature=emb_title   KF Shkëndija në shenjë solidarizimi ka ndihmuar Spitalin e Tetovës përmes një donacioni duke dhuruar skafandra, doreza, dezinfektues, termometra infrared, saintaizerë dhe materiale tjera...

Liga e Kampionëve do të zhvillohet në korrik dhe gusht

Thuajse se i gjithë futbolli në Evropë është pezulluar për shkak të pandemisë së Koronavirus dhe pasiguria do të vazhdojë edhe kur do të...