Category:

Sport

Milani mbetet pa Ibrahimoviçin në tre ndeshjet e radhës

Milani do të duhet të luajë pa shërbimet e sulmuesit suedez Zlatan Ibrahimoviç së paku në tri ndeshjet e radhës pas lëndimit...

Medvedev fitoi në finalen e turneut të ATP

Tenisti rus Danil Medvedev e fitoi austriakun Dominik Tim në finalen e ATP turneut përfundimtar në Londër. Në ndeshjen...

Liverpuli lehtë u përball me Lesterin dhe u ngjit në vendin e dytë në Premier ligën

Liverpuli mbrëmë në terrenin vendor e fitoi Lesterin me 3:0 në xhiron e 9-të të Kampionatit të futbollit anglez.

Juventus me pozitë kategorike për Ronaldon

Kristijano Ronaldo do të mbetet në ekipin e Juventusit për sezonin e ardhshëm. Kjo është pozitë kategorike  e udhëheqësisë  së klubit, transmetoi sot “Kalçomerkato”,...

UEFA organizon video konferencë të re për të ardhmen e sezonit

UEFA do të organizojë video konferencë të re më 23 prill në temën opsione për përfundimin e sezonit 2019/2020. Kjo do të ndodhë pasi...

FIBA ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar të mbahen në korrik...

Shkëndija “shënon” edhe kur nuk luan, Klubi kuqezi me donacion për spitalin e Tetovës

https://www.youtube.com/watch?time_continue=64&v=soWiEQOn3Uc&feature=emb_title   KF Shkëndija në shenjë solidarizimi ka ndihmuar Spitalin e Tetovës përmes një donacioni duke dhuruar skafandra, doreza, dezinfektues, termometra infrared, saintaizerë dhe materiale tjera...

Liga e Kampionëve do të zhvillohet në korrik dhe gusht

Thuajse se i gjithë futbolli në Evropë është pezulluar për shkak të pandemisë së Koronavirus dhe pasiguria do të vazhdojë edhe kur do të...