Category:

Sport

KF Shkendija në Europa League do të përballet me Sumgayit City FC

Sot në hapsirat e UEFA-së në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për raundin e parë eliminatorë të Europa League. Rival i...

FC Shkupi nënshkruan me Elvin Yunuszada

Skuadra e FC Shkupi tani më ka zyrtarizuar edhe një përforcim, bëhet fjalë për qendër mbrojtësin nga Azerbajxhani, Elvin Yunuszada i cili...

Në Atletico Madrid konfirmohen dy raste me koronavirus

Të dielen Atletico Madrid njoftoi se dy anëtarë të ekipit rezultuan pozitiv me COVID-19 para ndeshjes çerekfinale me RB Leipzig.

Nga një dru i gjatë 12 m, dy tifozë e shikuan ndeshjen e Baernit kundër Unionit

Dy tifozë bënë përpjekje që ta ndjekin ndeshjen në Bundesligë mes Union Berlinit dhe Baern Munihut drejtpërdrejtë, edhe krahas kufizimeve për shkak të virusit...

Më në fund rikthehet futbolli, këto ndeshje luhen sot në Gjermani

Pas dy muajve më në fund sot do të rikthehet futbolli evropian. Është Bundesliga Gjermane, liga e parë që do të rinis të luhet...

Mesi është lojtari më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve sipas golave dhe numrit të ndeshjeve

Sulmuesi i Barcelonës, ​​Lionel Mesi është shpallur lojtari më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve sipas numrit të golave ​​të shënuar dhe...

UEFA i mohon informacionet për shkurtim të mundshëm të kualifikimeve për eurokupet në sezonin e ri

Asociacioni evropian i  futbollit i ka mohuar informacionet e gazetës britanike “Tajms” për gjoja ulje të raundeve kualifikuese për Ligën e kampionëve dhe Ligën...

Liga premierë mund të vazhdojë më 12 qershor

Kampionati i futbollit në Angli i ndërprerë në mars për shkak pandemisë me koronavirusin, mund të vazhdojë më 12 qershor. Kryeministri britanik Boris Xhonson, sot...

Gjermania i dha “dritë të gjelbër” Bundesligës

Autoritetet në Gjermani zyrtarisht e miratuan ripërtëritjen e sezonit në kampionatin lokal. Kjo mund të ndodhë në gjysmën e dytë të majit, ndërsa liga...

Ronaldo u kthye në Itali dhe shkoi në karantinë dyjavore

Sulmuesi i Juventusit, Kristiano Ronaldo është rikthyer në Torino me një aeroplan privat. Portugezi do të duhet të kalojë dy javë në vetizolim, pas së...

Kampionati botëror në not është shtyrë për në vitin 2022

Federata ndërkombëtare e notit (FINA) e ka shtyrë Kampionatin botëror në not nga viti 2021 për në maj të vitit 2022 në Fukuoka. Datat...

Të gjitha klubet në Serinë A votuan të luhet këtë sezon

Të gjitha 20 ekipet në Serinë A e mbështetën idenë për  vazhdim të sezonit të pezulluar për shkak të koronavirusit. Në takimin e sotëm  në...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com