Category:

Rajon

Mladen Grujiçiq fitues i zgjedhjeve në Srebrenicë

Kandidati i koalicionit “Së bashku për Srebrenicën” për kryetar komune, Mladen Grujiçiq, fitoi 5,189 vota ose 67,22 përqind të votave në zgjedhjet e djeshme...

Një i vdekur e 398 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, është raportuar se një 39 vjeçar nga Drenasi ka vdekur si pasojë e Covid-19. Sipas IKSHPK-së në Laboratorin e...

Vuçiq: Situata jonë e brendshme është duke u zgjidhur nga Albin Kurti

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se Serbia e di se cilat janë interesat e saj kombëtare dhe shtetërore dhe do të vazhdojë të...

Edhe 3 të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

3 të vdekur e 292 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit,...

Refuzohen afro 5 mijë zarfe me fletëvotime nga diaspora

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se është shënuar progres në përmbylljen e aktiviteteve të parapara që ndihmojnë KQZ-në për të shpallur...

Anton Quni shpall kandidaturën për kryetar të LDK-së

Anton Quni ka deklaruar se do të jetë kandidat për postin e kryetarit të LDK-së. Quni e ka konfirmuar kandidaturën në T7, teksa ka thënë...

10 persona vdiqën nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

10 persona janë konfirmuar të vdekur si pasojë e Covid-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit, njofton Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. “Rastet...

Pal Lekaj dënohet për keqpërdorim detyre

Ish-kryetari i Komunës së Gjakovës, Pal Lekaj është shpallur fajtor sot për keqpërdorim detyre, nën akuzën lidhur me subvencionet e shpërndara në Gjakovë. Bashkë...

Zgjedhjet në Kosovë, refuzohen 3435 mijë zarfe me fletëvotime nga diaspora

8 212 zarfe janë pranuar nga 11, 653 pako të supozuara me fletëvotime që i janë nënshtruar procesit të vlerësimit kurse, janë refuzuar 3435...

Kamberi: Çështja e Luginës të ketë prioritet në dialogun Kosovë-Serbi

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi ka folur për problemet me të cilat po përballën shqiptarët në Luginën e Preshevës. Ai ka...

Flamuri i Kosovës në librin e rekordeve botërore

“Guinness World Records” ka aprovuar rekordin për Mozaikun më të “Madh Origami -Flamurin e Republikës së Kosovës” të krijuar nga Arbnora Fejza-Idrizi nga Skenderaj....

Kosovë, do të rinumërohen 12 vendvotime

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në mbledhjen e sotme  ka marrë vendim për rinumërimin e vetëm 12 vendvotimeve. Vendvotimet që rinumërohen vijnë nga këto...