ZGJEDHJET

Category:

Rajon

Serbi, nuk do të ketë orë policore!

Qeveria e Serbisë vendosi që të mos vendoset ora policore e paralajmëruar nga Presidenti Aleksandër Vuçiq. Shtabi i krizave...

Kosovë, Haxhiu: Qeveria Hoti po dëshiron të mbajë klientelat korruptuese

Një ditë pas dorëheqjes së disa prej anëtarëve të grupit të ekspertëve për Vetingun, ish ministrja e drejtësisë, Albulena Haxhiu ka thënë...

Meta: Në Shqipëri edhe pse nuk ka as datë zgjedhjesh ende në horizont kemi një tension artificial

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, duke iu referuar situatës parazgjedhore në Maqedoninë e Veriut, shkruan se në vendin tonë po mbizoteri një...

Bolton: Kosova e Serbia kanë diskutuar shkëmbimin e territoreve qysh në vitin 2018

Ish këshilltari për siguri i Shteteve të Bashkuara, John Bolton ka konfirmuar se presidentët Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq kanë biseduar për...

Në Shqipëri janë infektuar 110 fëmijë me COVID-19

Në Shqipëri, ku numri i personave të infektuar me Kovid-19 po rritet çdo ditë dhe sipas raportit të fundit të Ministrisë së...

Ekonomia e Kosovës tkurret rreth 6 %, vonesa për rimëkëmbje kolapson vendin

Ekonomia e Kosovës tkurret 5.9% dhe çdo ditë vonesë e realizimit të planit të rimëkëmbjes do të ndikojë në thellim të mëtutjeshëm...

Kryeministri i Kosovës Hoti për vizitë në Tiranë

Me ftesë të kryeministrit shqiptar Edi Rama, homologu i tij kosovar Avdullah Hoti është sot për në vizitë zyrtare në Tiranë, me...

Për shkak të COVID-19 në Beograd shpallet gjendje e jashtëzakonshme

Kryetari i Qytetit të Beogradit, Zoran Radojçiq, me propozim të Shtabit për gjendje të jashtëzakonshme, solli vendim për shpalljen e gjendjes së...

Kërcënohet përmes Twitterit kryeparlamentarja e Kosovës Vjosa Osmani

Kryeparlamentarja e vendit, Vjosa Osmani, ka marrë një kërcënim pasditen e djeshme. Policia e Kosovës në raportin 24...

Gjykata supreme e Turqisë do ta shqyrtojë peticionin për konvertimin e muzeut “Aja Sofia” në xhami

Gjykata më e lartë turke sot do ta shqyrtojë peticionin në të cilin kërkohet që muzeu “Aja Sofia” në Stamboll të konvertohet...

Erdogan premtoi ashpërsim të kontrollit mbi mediat sociale

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan premtoi sot se kontrolli i qeverisë mbi mediat sociale do të rritet pas fyerjeve të pretenduara për...

Pandemia ka shkaktuar rënie të ekonomisë dhe rritje të konsumit në Shqipëri

Mbyllja e ekonomisë dhe pasiviteti në sektorin e ndërtimtarisë, në fillim të marsit, për shkak të përhapjes së koronavirusit, vendosën rënie të...