Category:

Rajon

Kroaci, konfirmohen dy raste nga “lloji i Afrikës së Jugut”

Dy rastet e para të mutacionit të koronavirusit, të zbuluar së pari në Afrikën e Jugut, janë regjistruar në Kroaci, ndërsa është vërejtur rritje...

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë

Të shtëna me armë zjarri pati sonte rreth orës 20:00 në rrugën “Mujë Krasniqi”, në Prishtinë, saktësisht në një lokal. Lajmin për rtv21.tv e...

Incident në Selanik, digjet vetura e Konsullatës maqedonase

Në lidhje me incidentin e djeshëm në të cilin në mënyrë vandale u dogj automjet i konsullatës maqedonase në Selanik, nga MPJ-ja thonë se...

Zgjedhjet në Shqipëri, PD-ja në koalicion me 13 parti

Opozita e Bashkuar ka nënshkruar ditën e djeshme marrëveshjen për koalicionin parazgjedhor për zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit. Kështu, 13 parti opozitare i janë bashkuar...

Aksioni “Subvencioni 2021”, lirohet njëri nga të arrestuarit

Hetuesit policor nga Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore në Prishtinë kanë realizuar gjatë ditës së mërkurë...

U refuzuan mbi 14 mijë zarfe me fletëvotime

Shërbimi votues i KQZ-së është duke vijuar me procesin e vlerësimit të rreth 43 mijë e 500 pakove të supozuara me fletëvotime që kanë...

Aksion policor në Ministrinë kosovare të Bujqësisë, arrestohen katër persona

Policia kosovare sot ka kryer aksion në Agjencinë për Zhvillim të Bujqësisë pranë Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural të Kosovës, me ç’rast...

Emri i shqiptarit në planetin Mars

Bennet Nura 17 vjeçar, është shqiptari i parë që tashmë i ka arritur emri në këtë planetë. Në vitin 2020 para se raketa AtlasV të...

Mësohet se kur shpallet rezultati përfundimtar i zgjedhjeve në Kosovë

Rezultati përfundimtar i zgjedhjeve të 14 shkurtit mund të shpallet në fillim të javës së ardhshme. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Komisionit...

Rashiq jep detaje të sulmit ndaj djalit të tij

Kryetari i Partisë Progresiste serbe në Kosovë, Nenad Rashiq ka thënë se nuk dëshiron që të paragjykojë se cili ka qenë motivi i sulmit...

Shqipëri, regjistrohen 1039 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 1 mijë e 39 raste të reja me COVID-19, nga 3 mijë e 258 testime...

Shqipëri, Covid-19 i merr jetën një 18 vjeçari

Një 18-vjeçar nga Elbasani, ka humbur jetën në Spitalin Covid 2 , për shkak se ishte prekur nga korona virusi. Mësohet se 18-vjeçari kishte...