Category:

Maqedoni

423 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë resgjistruar 423 kundërvajtje për mosmbajtjen e maskës për...

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli dhe  jostabil me shi lokal të rrëmbyeshëm, bubullima dhe...

Tri ditë nuk kanë mbyllur sytë, familja Zeneli frikohet se çatia do të shembet

https://www.youtube.com/watch?v=RaZyjdmtWMg Kështu pikon shiu brenda në shtëpinë e Familjes Zeneli në Duqanxhik të Komunës së Çairit. Katër...

Linjë telefonike falas te Avokati i Popullit për shkeljen e të drejtës së votës

Në Zyrën e Avokatit të Popullit prej sot qytetarët do të mund të paraqesin çfarëdo shkelje të së drejtës zgjedhore në linjën...

Boki 13 shtron ankesa në PTHP Shkup

Bojan Jovanovski – Boki 13 sot paradite erdhi në Prokurorinë Publike Themelore Shkup për të shtruar ankesa për procesverbal.

Padi penale ndaj një polici të pikës kufitare Tabanoc

Sektori për Kontroll të Brendshëm, hetime për krime dhe standarde profesionale në Ministrinë për Punë të Brendshme deri në Prokurorinë Publika ka...

Spasovski: Koncepti ynë është siguri, transformim i ekonomisë

Bartësi i listës në NJZ 2, Oliver Spasovski, në intervistë në Kumanovë, mbrëmë foli për disa çështje aktuale dhe për konceptin e...

Me tren nga 700 udhëtarë në ditë, pandemia e anuloi edhe linjën sezonale Beograd-Shkup- Selanik

Në komunikacionin vendor hekururdhor në qershor në ditë mesatarisht ka rreth 700 udhëtarë. Në atë transportues apo të mallrave edhe krahas zvogëlimit...

643 shkelje për mosmbajtje të maskës, 366 vendime për izolim dhe 125 deklarime për vetizolim

Ndaj 366 personave është shqiptuar vendime për izolim, ndërsa 125 persona kanë nënshkruar deklaratë për vetizolim gjatë 24 orëve të fundit në...

Departamenti i Shtetit e publikoi raportin vjetor për terrorizëm në botë. Ja çfarë thuhet për Maqedoninë

Sekretari amerikan i shtetit, Majk Pompeo sot në Departamentin e Shtetit ka prezantuar raportin vjetor për problemet e terrorizmit në botë për...

Nesër hapen kufijtë, pa test dhe karantinë

Prej nesër plotësisht do të hapen të gjitha vendkalimet kufitare në shtet me çfarë shtetasit e Maqedonisë së Veriut dhe të huajt...

Panotë reklamuese dhe bilbordet “pushtohen” nga partitë politike

Partitë politike me fillimin e fushatës zgjedhore i përdorën rrjetet sociale dhe mediat për t’i prezentuar programet zgjedhore të tyre por nuk...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com