Category:

Magazina

U hap festivali “Teatri Shqiptar në Maqedoni”

Në hapësirë të hapur, për shkak të pandemisë me Kovid-19, në oborrin e shkollës fillore komunale “Sait Najdeni” në Dibër, mbrëmë filloi...

Mot me diell deri 31 gradë

Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryej erë mesatare, ndërsa në pjesët perëndimore...

Në 21 pyetjet e Pastel – “Viktima” e radhës Shkumbin Ismaili

“Viktima” e radhës e pyetjeve provokative të emisionit Pastel është këngëtari nga Tetova Shkumbin Ismaili. Sa orë gjum bën...

Spitali në Kozle prej nesër i gatshëm për të pranuar pacientë me COVID-19

Në Spitalin e fëmijëve në Kozle të Shkupit po bëhen përgatitjet e fundit për pranimin e pacientëve pozitiv me COVID-19. Nga Ministria...

Maqedonia e Veriut ia dorëzoi Këshillit të Evropës Konventën e ratifikuar për bashkëproduksion kinematografik

Një përfaqësues i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në Strasburg sekretares së përgjithshme të Këshillit të Evropës, Marija Pejçinoviq Buriq ia...

Facebook fshin rreth 900 porosi të lidhura me grupet ultra djathtiste

Facebook dje fshiu afro 900 porosi në lidhje me grupet e ekstremit të djathtë Praud Bojs (Proud Boys) dhe Amerikan Gard (American...

Edhe Lupço Nikollovski “arratiset” nga Shkupi i karantinuar

Sekretari Gjeneral i LSDM-së Lupço Nikollovski përmes një fotografie nga Liqeni i Berovës i ka përshëndetur dhe uruar fundjavë të bukur ndjekësve...

Kristina Dimitrievska fituesja e “Miss Quarantine of the World”(VIDEO)

Për shkak të pamundësisë për tu organizuar një eveniment i vërtetë për zgjedhjen e më të bukurës në botë, për shkak të pandemisë me...

Petrit Çeku dhe Lorik Cana thirrje t’i bashkoheni fushatës “Larg syve, afër zemrës”

Lorik Cana dhe Petrit Çeku dolën me video mesazhe duke apeluar tek të gjithë që t’i bashkohen iniciatives së re “Afër Zemrës” dhe të...

Xeni këngë kushtuar mantelbardhëve “Infermierja ime”

Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Shkëlzen Jetishi – Xeni, si shenjë falënderimi ndaj mantelbardhëve, po sjellë këngë dedikuar atyre. E titulluar “Infermieres sime”, me këtë...

Rihanna ka gati dokumentarin e saj

Dokumentari i shumëpritur i yllit botëror, Rihanna, pothuajse është gati. Një fans i saj publikoi pak pamje nga dokumentari i ri i këngëtares, të...

Përjetimet e Enis Bardhit në Spanjë, “shpresoj që në fund të majit të fillojmë me ushtrime”

https://youtu.be/oZ7eySdXDLo Spanja është në krye të listës së shteteve evropiane për nga numri i të prekurve me koronavirus. Mbi 170 mijë janë të infektuar. Atje...