ZGJEDHJET

Desk

2078 Posts

Zyberi takohet me të rinjtë e Çairit, premton zero tatimin personal për tre vjet për çdo të punësuar për herë të parë, nën...

Kandidati për kryeministër të parë shqiptar Naser Zyberi, në parkun e Çairit realizoi takim me rininë ku shpalosi politikat rinore dhe zotimet...

Komisioni Evropian e miratoi ilaçin remdesivir në BE

Komisioni Evropian kumtoi sot se e ka miratuar përdorimin e ilaçit remdesivir, në trajtimin e rasteve të rënda me Kovid-19 në BE,...

Dimitrov: Ende nuk ka rekomandim për mbyllje të kufijve me Kosovën dhe Serbinë

Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov deklaroi sot se ende nuk ka ndonjë rekomandim përfundimtar nga Komisioni për Sëmundje Infektive në...

7 mijë persona kanë humbur vendin e tyre të punës në Maqedoni shkaku i krizës me korona virusin

Zëvendëskryeministrja për Çështje Ekonomike, Milla Carovska, nuk e di saktësisht se sa qytetarë deri tani kanë paraqitur humbjen e vendeve të tyre...

Teste për diagnostikim të shpejtë për prani të virusit Sars-Cov-2

Ministria e Shëndetësisë informon se testet për diagnostikimin e shpejtë të pranisë së virusit Sars-Cov-2 janë shpërndarë dhe ato janë duke u...

Spasovski: Qeveria nuk do të sjellë vendim politik për kufijtë, mbetet në fuqi vendimi i fundit

Qeveria e Maqedonisë së Veriut nuk do të diskutojë për mbylljen e kufijve veriorë që e lidhin vendin me Kosovën dhe Serbinë....

Doli nga shtypi monografia “15 vite festë futbolli”

Doli nga shtypi monografia  “15 Vite Festë Futbolli” e autorit Shaban Sinani. Tashmë pesëmbëdhjetë vite në Tetovë, Durrës, Pejë, Ulqin dhe Tërnoc,...

Buxheti rus për shkak të pandemisë shënon humbje prej 14,2 miliardë dollarë

Zëvendësministri rus i Financave, Vladimir Koliçev deklaroi se buxheti federal i Rusisë po shënon humbje prej më shumë se 1.000 miliardë rubla...

Për shkak të COVID-19 në Beograd shpallet gjendje e jashtëzakonshme

Kryetari i Qytetit të Beogradit, Zoran Radojçiq, me propozim të Shtabit për gjendje të jashtëzakonshme, solli vendim për shpalljen e gjendjes së...

Drejtoresha e Spitalit të Kumanovës pozitive në koronavirus

Drejtoresha e Spitalit të Përgjithshëm Kumanovë, Snezhana Zaharieva, njoftoi këtë mëngjes në rrjetet sociale se është pozitive për COVID-19.

Jep dorëheqje kryeministri francez Eduard Filip

Kryeministri francez Eduard Filip ka dhënë dorëheqjen si kryeministër i Qeverisë, kumtoi Pallati Elise Me këtë vendim, në të...

Komisioni pa vendim për kufijtë veriorë, ia lë në dorë Qeverisë për të vendosur

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse nuk ka një vendim për mbylljen ose jo të pikave kufitare të Maqedonisë së Veriut me Kosovën dhe...