Desk

Amendamentet e opozitës shqiptare për Regjistrimin nuk u pranuan! Çfarë propozonte koalicioni ASH-AAA?

“Me amendamentet që ne i ofruam kishte një mundësi që të evitohen shumë padrejtësi që mund të bëhen gjatë procesit të regjistrimit”, kështu deklaroi...

Zejdi: Besën nuk po e vërej fare në Qeveri! Nuk po ia dëgjoj zërin

Deputeti i koalicionit AAA-ASH, Skender Rexhepi, në emisionin Click Plus u pyet edhe për Lëvizjen Besa si pjesë e qeverisë. Rexhepi thotë se Lëvizjen...

Rexhepi: E kemi mbyllur kapitullin me Besën! Nuk më vjen keq që më nuk jemi bashkë!

Sekretari i Përgjithshëm i Alternativës, Skender Rexhepi, thotë se me Lëvizjen Besa e kanë mbyllur kapitullin. Ai shton se nuk i vjen keq që...

Rexhepi: Kryetari i Kuvendit gjithmonë përpiqet të hesht opozitën shqiptare sepse ne merremi me qeverisjen e BDI-së!

Deputeti i koalicionit AAA-ASH, Skender Rexhepi, në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se kreu i Kuvendit, përpiqet të hesht deputetët e opozitës shqiptare....

Opozita kritikon zgjedhjen e Naser Zyberit për Avokat të Popullit, por nuk ka emra të saj që mund t’i propozonte?!

Ndonëse opozita e kritikon zgjedhjen e Naser Zyberit si Avokat të Popullit, por nuk ka emra të sak që mund t'i propozonte. “Çdo opsion tjetër...

Rexhepi në Click Plus: Avokati i Popullit duhej të ishte opozitar

Deputeti i koalicionit AAA-ASH, Skender Rexhepi në emisionin Click Plus në TV21, komentoi edhe zgjedhjen e Avokatit të Popullit. Rexhepi tha se Avokati i Popullit...

Kryeministri italian Giuseppe Conte zyrtarizon nesër dorëheqjen

Nesër, në ora 09:00, gjatë mbledhjes së Këshillit të Ministrave, kryeministri italian Giuseppe Conte do ti paraqesë kabinetit të tij dorëheqjen nga posti që...

Maqedonia e Veriut nuk ka marrë afat për vaksinat nga Komisioni Evropian

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov dhe ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, në Bruksel sot u takuan me Komisarin Evropian për Menaxhim...

Presidenti kinez Xi Jinping, thirrje komunitetit ndërkombëtar për bashkim

Presidenti i Kinës Xi Jinping mori pjesë në Ngjarjen Virtuale të Forumit Ekonomik Botëror (WEF) të Agjendës së Davosit dhe mbajti një fjalim të...