Tërmet i fuqishëm në Serbi!

TË FUNDIT

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.3 sipas shkalls Rihter ka goditur Serbinë qendror. Tërmeti është ndjerë rreth orës 13:48 minuta.

Epiqendra e tërmetit ka qenë afër Kragujevac dhe Cuprija në një zonë të pabanuar dhe me një thellësi prej 5 kilometra.

Dridhjet janë ndjerë në Nish dhe përreth si dhe në Beograd por me intensitet më të vogël.