Sllovakia po përballet me valën e dytë të Covid-19

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Ministri sllovak i Shëndetësisë, Marek Krajçi deklaroi se vendi po përjeton valë të dytë të pandemisë së korona virusit.

“Aktualisht situata epidemiologjike në Sllovaki është nën kontroll, megjithëse është duke u përkeqësuar. Vendi po përballet me valë të dytë (të pandemisë) të koronavirusit të ri”, deklaroi ai për radion kombëtare.

- Advertisement -

Mbrëmë në Bratislavë u realizua takimi i Komisionit për luftë kundër pandemisë, të formuar nga Qeveria sllovake. Ekspertët në përbërjen e tij këshilluan banorët që të përmbahen nga udhëtimet jashtë vendit.

Që nga fillimi i pandemisë, numri i përgjithshëm i personave të infektuar me koronavirus në Sllovaki, me popullsi prej 5,5 milionë banorë, ka arritur në 2.615 persona të infektuar, përfshirë ata që janë shëruar. Janë regjistruar 31 raste të vdekjes. 

- Advertisement -

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -