Rrëmbehet trupi i pacientit të vdekur nga Reparti Infektiv në Strumicë

Must Read

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e...

Rreth tridhjetë persona e kanë rrëmbyer trupin e të ndjerit nga Reparti i Sëmundjeve Infektive në Strumicë, i cili ishte i afërm i tyre,. Siç thonë nga inspektorati shtetëror sanitar dhe shëndetësor për “Fokus”, pacienti është pranuar për trajtim në orët e hershme të mëngjesit, si një rast i dyshimtë i Covid-19 dhe menjëherë i është bërë testi se a është bartës i virusit apo jo. Ndërkohë, gjendja e tij u përkeqësua dhe ai vdiq. Rezultatet e testit të tij nuk janë ende gati.

Drejtori i spitalit në Strumicë, Naqe Gogov, thotë për SDK.mk se pacienti i ndjerë ishte 49 vjeç.

Sipas tij, të afërmit e pacientit të ndjerë së bashku me 20 persona të tjerë, hyjnë në klinikën e sëmundjeve infektive dhe bashkë me shtratin ku ishte shtrirë e kanë nxjerrë jashta, ku ata i priste një furgon dhe e transportuan në shtëpi.

Mjekët nuk mund të bënin asgjë nëse meqë ishin shumë njerëz dhe nëse kishin reaguar do të shkaktohej ndonjë incident edhe më i madh. Por gjithsesi rastin e kanë paraqitur në polici, thonë nga Spitali Infektiv.

  • Tags
  • 5

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira fqinjësore me Bullgarinë – theksoi...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e  kanalizimit atmosferik dhe atij fekal,...

Sjellja e ligjeve me procedurë të shkurtuar! Xhaferi: Janë në dëm të Kuvendit, por në dobi të shtetit

https://youtu.be/b0-YoBIZbvg Për sjelljen e ligjeve me procedurë të shkurtuar, që ishin pjesë e procesit reformues, zgjdhëm që...

Nga çfarë ndërroi jetë Amdi Bajram? Familja e tij: Vdiq nga sulmi në tru e jo nga korona virusi

https://youtu.be/T4ErpV03hAQ Kolonë makinash sot e përcollën për në banesën e fundit deputetin Amdi Bajramin.

More Articles Like This