Array

Prishtina përkujton dëshmorët

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me organizatën e Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dega në Prishtinë, Shoqatën e Invalidëve të Luftës, dega në Prishtinë dhe Shoqatën e Familjeve të Dëshmorëve, dega në Prishtinë, organizojnë aktivitetin “Ditët e Krenarisë” përmes së cilit do të përkujtohen dëshmorët e Komunës së Prishtinës të rënë në luftën e fundit në Kosovë.

Aktivitetet që do të shënojnë këtë organizim kanë filluar dje me turnirin në futboll të vogël dhe vazhdojnë deri më 23 prill.

- Advertisement -

Më poshtë e gjeni të plotë përmbledhjen e aktiviteteve.

E shtunë, 18 prill 2015 -“Homazhe, dhurimi i gjakut, akademi për dëshmorët”

- Advertisement -

10:00Homazhe në ‘Varrezat e Dëshmorëve”

Vendi: Velani – Prishtinë.

- Advertisement -

10:30Nderim te shtatorja e Zahir Pajazitit.

11:35Dhurimi i gjakut në sheshin “Zahir Pajaziti”

12:00Tubim përkujtimor dhe homazhe në “Varrezat e dëshmorëve dhe martirëve”.

Vendi: Marec

12:00Homazhe në “Varrezat e dëshmorëve dhe martirëve”

Vendi: Barilevë

12:00Homazhe në “Varrezat e dëshmorëve dhe martirëve”

Vendi: Prapashticë

12:30Homazhe në “Varrezat e dëshmorëve dhe martirëve”

Vendi: Canaj

13:00Homazhe në “Varrezat e dëshmorëve dhe martirëve”

Vendi: Orllan

13:00Homazhe në “Varrezat e dëshmorëve dhe martirëve”

Vendi: Dabishec

13:30Homazhe në “Varrezat e dëshmorëve dhe martirëve”.

Vendi: Mramor

14:00Homazhe në “Varrezat e dëshmorëve dhe martirëve”

Vendi: Sharban

14:15Homazhe në “Varrezat e dëshmorëve dhe martirëve”.

Vendi: Makoc

18:00Akademia për dëshmorët

Vendi: Ndërtesa e re e Komunës (Arbëri, ish Dragodan)

E hënë 20 prill 2015, – “Shenjëtari”

16:00Gara në “Shenjëtari”

Vendi: “Pallati i Rinisë”

21 – 23 prill, – Vizita përkujtimore”

10:00Vizita përkujtimore në vendin e rënies së dëshmorëve

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -