Pompeo do të vizitojë disa vende evropiane

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Sekretari shtetëror amerikan, Majk Pompeo ka paralajmëruar se do të vizitojë disa vende evropiane. Turneu do të fillojë më 11 gusht dhe do të përfshijë Poloninë, Republikën Çeke, Slloveninë dhe Austrinë.

Ky do të jetë “një turne shumë i rëndësishëm dhe i frytshëm”, tha Pompeo.

- Advertisement -

Siç transmeton Dojçe vele ai ka komentuar edhe bisedimet me Rusinë për stabilitetin strategjik.

“Ne kemi arritur përparim. Patëm dy takime. Shpresoj se do të mbahet edhe një takim tjetër së shpejti”, shtoi ai.

- Advertisement -

Konsultimet midis dy delegacioneve, në të cilat u diskutua për çështje të sigurisë ndërkombëtare dhe kontrollit të armëve u zhvilluan nga 27 korriku deri më 30 korrik në Vjenë.

Në muajt e fundit, ushtria amerikane është përqendruar në mbrojtjen e satelitëve të saj nga vendet konkurruese. Armët anti-satelitore të këtyre vendeve përbëjnë një kërcënim për grupin orbital amerikan.

- Advertisement -

Komanda hapësinore kohët e fundit kumtoi se ka prova se Rusia ka testuar armë raketore hapësinore. Moska i hodhi poshtë këto akuza.

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -