Osmani: Në emër të BDI-së ju garantoj se do të ketë Kryeministër shqiptar në qeverinë e ardhshme

Must Read

Merkel: Pandemia e theksoi nevojën për digjitalizim të shkollave

Kancelarja gjermane Angela Merkeli deklaroi se pandemia e koronavirusit e theksoi nevojën për sendërtim  masiv të teknologjisë...

Poloni, për 24 orë regjistrohen 1.002 raste me Covid-19

Në Poloni sot janë regjistruar 1.002 raste të reja me Kovid-19, që është numri më i madh...

6 viktima, 140 raste të reja me Covid-19 dhe 60 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1397 testime të realizuara 140 persona...
- Advertisement -

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani në konferencën e sotme për media garantoi se në zgjedhjet e ardhshme Maqedonia e Veriut do të ketë kryeministër shqiptar. Këtë garancë Osmani e dha në emër të Bashkimit Demkoratik pët Integrim, pas pyetjes së gazetarëve se çfarë nëse BDI i fiton zgjedhjet dhe nëse do të jetë pjesë e qeverisë edhe nëse nuk ka kryeministër shqiptar?

“Unë vetëm mund të ju garantoj në emër të BDI-së se do ketë kryeministër shqiptar në qeverinë e ardhshme” pohoi Osmani.

- Advertisement -

Zëdhënësi integrist po ashtu shtoi se çështja për Kryeministrin shqiptar është temë që ka marrë hov sepse njerëzit, sipas Osmanit, e dinë se nëse Ahmeti premton një gjë, ajo punë do të realizohet.

“Njejtë siç e kemi premtuar kryetarin e Parlamentit, në atë mënyrë edhe e kemi realizuar. Njejtë siç e kemi premtuar Ministrin e parë të Mbrojtjes, Ministrin e Punëve të Brendshme ose pozitat tjera që ishin të ndaluara për shqiptarët. Prandaj ju bind se kjo nuk është as ëndërr e as premtim por është pjesë e një strategjie serioze kombëtare për të krijuar barazi të plotë tek njerëtit. E di që në fillim do të rezistohet, do të përqeshet sikur çdo projekt i yni. Sikur lufta e 2001-shit, në fillim rezistohej, kundërshtohej, madje edhe përqeshej, por njerëzit pastaj e kuptuan se paska qenë pjesë e një strategjie serioze për barazi të plotë në këtë vend. Besoni se është në të njejtën frymë të kësaj strategjie kombëtare” tha Osmani./TV21

BDI Press Zv. Bujar Osmani

BDI Press Zv. Bujar Osmani

Gepostet von Bashkimi Demokratik për Integrim – BDI am Sonntag, 14. Juni 2020
- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Merkel: Pandemia e theksoi nevojën për digjitalizim të shkollave

Kancelarja gjermane Angela Merkeli deklaroi se pandemia e koronavirusit e theksoi nevojën për sendërtim  masiv të teknologjisë në shkollat në mbarë vendin.

Poloni, për 24 orë regjistrohen 1.002 raste me Covid-19

Në Poloni sot janë regjistruar 1.002 raste të reja me Kovid-19, që është numri më i madh që nga fillimi i pandemisë,...

6 viktima, 140 raste të reja me Covid-19 dhe 60 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1397 testime të realizuara 140 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Aksident i rëndë trafiku në autostradën Negotinë – Demir Kapi, humb jetën një person, tre të tjerë të lënduar

Një person ka humbur jetën ndërsa tre të tjerë janë lënduar pasi që një automjet me targa të Shkupit është rrokullisur në...

Slloveni, mbajtja e maskës e detyrueshme edhe në ambient të hapur

Në Slloveni prej sot është e detyrueshme mbajtja e maskës edhe në ambient të hapur në raste kur është e pamundur të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -