Nuk mundëm ta paraburgosnim Mijallkovin, informatat e Ruskovskës ishin të paverifikuara, tha Spasovski

TË FUNDIT

Janë mbledhur mjetet e nevojshme për Noarin 3-vjeçar

Të afërmit e Noarit 3-vjeçar, që vuan nga tumori në veshkë, njoftojnë se, janë mbledhur mjetet e nevojshme për...

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Pas tre ditësh kërkimesh të pasuksesshme për të kapur të akuzuarin në rastin “Target-Fortesa”, Sasho Mijallkovin, ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski është duke mbajtur konferencë për media.

Ai ka folur për atë se pse, në momentin kur ka marrë informacionin se ka dyshime se Mijallkovi mund të arratiset, nuk ka marrë asnjë masë për të siguruar atë.

Thotë se informacionet e Ruskovskës ishin të paverifikuara dhe MPB-ja nuk mund të parashtron paraburgim apo çfarëdo mase tjetër.

“Ne e morën informacionin nga prokurorja publike Villma Ruskovska, për çfarë siç më ka njoftuar, me informacion të verifikuar, se personi Sasho Mijallkov përgatiti arratisje. Ky njoftim u dorëzuar në MPB. Por i vetmi përgjegjës për kërkim të paraburgimit dhe çdo mase tjetër që nënkupton sigurim më të madh të të akuzuarve, është Prokuroria Publike. Për këtë, në bazë të kësaj, dhe në bazë të Kodit Penal ne përgatitëm shkresë dhe e dorëzuam te Prokuroria Publike, te Villma Ruskovska dhe te dy prokurorët publikë që veprojnë ndaj rastit”, tha Spasovski, transmeton TV21.

TË NGJAJSHME