Mot me vranësira mesatare dhe shumë i ngrohtë

Must Read

Tramp: Kisha nderin që pushova nga detyra Matisin

Presidenti amerikan Donald Tramp, sot deklaroi se ai ishte i nderuar që...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri në...

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të...

Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe shumë i ngrohtë. Do të fryejë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor. UV=8.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 12 deri 18 gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës do të lëviz prej 27 deri 34 gradë Celsius.

Në Shkup mot me vranësira mesatare dhe shumë i ngrohtë. Do të fryejë erë e dobët mesatare nga drejtimi jugor. UV=8.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 18 gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës deri 34 gradë Celsius.

Nën ndikimin e një mase ajri shumë të nxehtë, deri të martën temperaturat ditore do të jenë mbi mesataren për këtë periudhë të vitit. Nga e hëna në orët e pasditës do të ketë destabilizim të atmosferës me reshje të rrëmbyeshme lokale dhe bubullima, ndërsa nga e mërkura edhe temperatura ditore do të ulet.

  • Tags
  • 3
- Advertisement -

Latest News

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë...

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të inspektuar, ndërsa më pas është...

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu. Ai për TV21...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte vendore” (www.kupuvajdomasni.gov.mk) as sot nuk...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -