Më shumë se 1.000 persona janë arrestuar dhe rreth 50 të tjerë janë lënduar në protestat në Bjellorusi

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Më shumë se 50 persona u lënduan në protestat e mbrëmshme në Bjellorusi, kumtoi Ministria e Shëndetësisë e Bjellorusisë.

“Mbrëmë 51 persona u lënduan dhe u pranuan në qendrat e urgjencës dhe spitalet në Bjellorusi, ndërsa të gjithëve iu dha ndihma e plotë mjekësore”, thuhet në kumtesën e Ministrisë së Shëndetësisë e Bjellorusisë.

- Advertisement -

Ministria e Punëve të Brendshme e Bjellorusisë kumtoi se më shumë se 1.000 persona janë arrestuar në lidhje me demonstratat e mbrëmshme.

“Gjatë natës së 11-të gushtit dhe në orët e mëngjesit të 12-të gushtit, janë regjistruar tubime joligjore të qytetarëve në 25 lokacione. Më shumë se një mijë persona që morën pjesë në demonstrata masive joligjore janë ndaluar dhe arrestuar”, thuhet në kumtesën e Policisë.

- Advertisement -

Trupat hetues kanë ngritur 17 kallëzime penale ndaj personave të përfshirë në sulmet ndaj pjesëtarëve të policisë, shtohet më tej në kumtesë. 

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -