Mbi 200 të punësuar në Radiotelevizionin e Bjellorusisë janë në grevë

Must Read

Mërgimtarët pa pasaporta, me muaj presin përgjigje nga Ambasadat!

https://youtu.be/j_k6L2nc0X4 “Zemra me t’u kallë vetëm për me ardhur në vendlindje tënde...

Shkatërrohet sistemi raketor i forcave të armatosura të Azerbejxhanit

Forcat e armatosura të Nagorno Karabah e shkatërruan sistemin e lanserëve të rëndë raketor të llojit TOS-1A ...

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjve nga mali. Në Kërçovë për prerjen...
- Advertisement -

Të punësuarit në Radiotelevizionin kombëtar shtetëror të Bjellorusisë pohojnë se më shumë se 200 njerëz për momentin marrin pjesë në grevë, transmeton TASS.

“Mbi 200 njerëz iu bashkëngjitën kërkesave tona. Ata bëjnë grevë në vendin e tyre të punës”, ka thënë njëri prej grevistëve, që u konfirmua edhe nga kolegët e tij të tjerë.

- Advertisement -

Sipas tyre, udhëheqësia e kompanisë televizive dhe radiodifuzive nuk e mbështetën grevën.

Paraprakisht, ministri bjellorus i Informacioneve, Igor Lucki deklaroi se televizioni shtetëror i Bjellorusisë punon normal. Deklaratën e dha pas informacioneve se televizioni shtetëror bjellorus i është bashkuar grevës së përgjithshme të organizuar për mbështetje të demonstruesve.

- Advertisement -

Në të njëjtën kohë të punësuarit në kompaninë “Belteleradio” pohojnë se në vijim është grevë se televizioni Bjellorusia-1 për momentin po emeton një program të vjetër.

- Advertisement -

Mërgimtarët pa pasaporta, me muaj presin përgjigje nga Ambasadat!

https://youtu.be/j_k6L2nc0X4 “Zemra me t’u kallë vetëm për me ardhur në vendlindje tënde e me i vizitu familjen...

Shkatërrohet sistemi raketor i forcave të armatosura të Azerbejxhanit

Forcat e armatosura të Nagorno Karabah e shkatërruan sistemin e lanserëve të rëndë raketor të llojit TOS-1A  i forcave të armatosura të...

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjve nga mali. Në Kërçovë për prerjen e drunjve më shumë frekuentohet...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet e rajonit, ndërsa për këtë...

“90 mijë nxënës nuk do të fillojnë vitin shkollor”! Carovska: Nga korona nxënësit u mësuan të kyçen-shkyçen në platformë

https://youtu.be/BedF4wHNcfI Jo 40 mijë, por 90 mijë nxënës priten që nesër të mos e fillojnë vitin shkollor,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -